Tema: Korg Pa600
Videti jedan post
Star 20.05.2013, 15:27   #1196
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MT775 Pokaži Post
14.12.2012 kupio sam u njemackoj korg pa 600 nakon toga u martu je vec poceo da se kvari displej se nije palio uporedo sa sistemom na jednoj svirci je onda crkao skroz milsim da je svjetlo na displeju crklo ondeo sam u prodavnicu klavijaturu i oni su je poslali na popravak direktno u Korg Marburg inace centrala za njemacko trziste nako 3 nedelje dobio sam klavijaturu nazad pise da su ugradili novi displej e sad mi se dasava kad a kavijetura duze radi a ukljucene su slusalice pocne iz zvucnika da zavija kao stari radio kad trazis stanicu iako je smanjena klavijatura e sad neznam dali je to do semplova ili ima problem sa naponom inace tiho se to sustanje cuje ako tako nastavi opet nazad na popravku ne zelim da plasim kolege mozda sam uhvatio nesretnu klavijaturu ali ne svidja mi se to sto se sklapa u kini mislim da je pa 600 totalno rucni rad od jeftine radne snage sto se vec odrazava na kvalitet instrumenta

evo i jedno pitanje ako sa pa 800 ucitava samo prve 2 banke perf ...kako ucitati ostale 2 ...dali ucitava kompletne sound banke 1 i 2 i user dk ....


pozdrav


1. Reklamiraj i to. Pre toga uradi factory restore ( utility ) a najpre sacuvaj svoj set i proveri na fabrickim postavkama da li se isti problem javlja. Ukoliko se javlja, glupo je da im oprostiš... Jos jedan kolega je imao isti problem na pa500 ali kada ugasi njegove zvučnike. ...

2. Ostale banke ritmova učitavaj jedan ritam po jedan ritam. Može prepoznati sve ali sam raspored banaka nije isti, par stranica unazad napisao sam da je najkompatibilniji set učitan sa Pa1x ( pro) klavijature. Učita četiri stranice ritmova u jednoj banci i 80% seta se ne mora prepravljati, menjati drums, bass i ostalo... Radi sasvim solidno bez puno muke.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote