Videti jedan post
Star 06.12.2017, 09:34   #2
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Malo mi je ne jasno šta si naumio tačno da postignes. Ja imam tyros i juzi da bih menjao sa tyrosa boje na juziju moraš se odreći jednog upera recimo Right 3.
Da razjasnimo šta se dešava sa midijem . Što se tiče midi podataka koji se koriste u tom slučaju su notni podaci i kontrola podaci. Znači Tyros šalje podatak u juzi koja je dirka pritisnuta i koliko i ako se koriste kontrole bender, modulacija, expresion padala takodje i program change podaci (promena boje), znači sve to se šalje iz Tyrosa u Juzi, a isti pri pri tom prima sve podatke sto mu mi pošaljemo. Da bi dobio nazive boja sa Juzija na Tyrosu moraš to da napišeš na Tyrosu.
Ja ću dati primer kako sam ja koristio na Tyros2 i juziju.
Prvo podesiti midi
Taster Funkcion pa midi i u prvom prozoru odčekirati Right 3 u donjem desnom uglu.
Tab taster dok ne dodjemo do Transmit i tu trebaju da bude čekiran Right 3 i podnesem na CH 1. Svi ostali partovi treba da budi prazni.
Zatim na Tyrosu izabrati neki fabrički boju koju ne koristimo onda izaberemo boju na juziju i držimo pritisnut taster Enter dok na juziju ne počne da treperi broj boje. Zatim tu boju na Tyrosu ući u voise set up i sačuvati je na nekoj lokaciji sa nazivom kakvim hoćemo.
To je čitava procedura pišem bez klavijature pa mi je teško da jos detaljisem.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
mladen.lav (07.12.2017)