Videti jedan post
Star 20.05.2020, 20:59   #107
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Šprajc je prvi li(n)k za tebe, ja sam ipak prenaivan da bi shvatio negov sarkazam.

Vidim da voliš linkove, pa ako slučajno nisi uplatio donaciju od 1 ili 2 dolara, podsjećam te da ih podržiš. (slika u prilogu )

I da, kad na dan izbora budeš zaokruživao "ukini im mandat", obavezno ugasi 4g na mobitelu da te ne sprži, past ćeš kao golub s grane.

Šprajc je ono kaj je ali se referira na stvarno stanje. Opravdano se sprda s tom cijelom situacijom. Opravdano.

Hvala ti na savjetu vezanom uz donaciju, 3G mreža mi je za sada dovoljna brzina na smartu za sve što mi je potrebno.
Evo teksta C.S.Lewisa, autora mnogih knjiga npr. Kronike iz Narnije.. Navedeni je autor i mnogih teoloških knjiga.

Mlađi đavao: I kako ste tada uspjeli dovesti toliko duša u pakao?“

Stariji đavao „Zbog straha.“
.. .. ..
Mlađi đavao: „O da. Izvrsna strategija; stara ali uvijek aktualna. Ali čega su se bojali? Bojali su se mučenja? Bili su u strahu od rata? Bojali su se gladi?“
.. .. ..
Stariji đavao„Ne. Bio je to strah od bolesti.“
.. .. ..
Mlađi đavao: „Ali, u to vrijeme, zar se nitko nije razboljevao?“
Stariji đavao„Da, razboljevali su se.“
.. .. ..
Mlađi đavao: „Pa, ali nitko drugi nije umirao?“
Stariji đavao„Da, umirali su.“
.. .. ..
Mlađi đavao:„Ali nije bilo lijeka za bolest?“
Stariji đavao„Bilo je.“
.. .. ..
Mlađi đavao„Onda ne razumijem.“



Stariji đavao„Kako više nitko nije vjerovao u vječni život i vječnu smrt, mislili su da imaju samo taj život i zakačili su se za njega svom snagom, čak i pod cijenu svojih osjećaja …
Nisu se grlili ni pozdravljali, nisu danima i danima imali nikakvog ljudskog kontakta!
Novca nije bilo… izgubili su posao, potrošili svu ušteđevinu i mislili su da su još uvijek sretni iako im je bilo onemogućeno raditi i zaraditi za svoj kruh!
Njihova inteligencija je propadala… jedan dan mediji bi rekli jedno, a već sutradan su proturječili sebi, ali oni su ipak vjerovali svemu što bi čuli!
Odrekli su se svoje slobode… nisu izlazili iz kuće, nisu šetali, nisu posjećivali svoju rodbinu!
Bio je to jedan veliki koncentracioni logor za dragovoljne zatvorenike!
Prihvatili su sve!
Sve, samo kako bi mogli produžiti svoje jadne živote još jedan dan više.
Nisu imali pojma da je On, i samo On, taj koji daje život i završava ga.
Bilo je tako!

Jednostavno kao nikad do sada.”
_____________
“Pisma starijeg đavla mlađem” (1942)
Clive Staples Lewis
Alen P je offline   Reply With Quote