Videti jedan post
Star 17.07.2021, 15:22   #1
stefanrad1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.06.2016
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
stefanrad1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Frage Dynacord PowerMate 1000-2 problem

Pozdrav kolege muzicari.
Imam jedan problem sa miksetom iz naslova.
Naime, kupio sam je pre nekih mesec dana, korstim je u paru sa FBT HiMaXx 60 kutijama, radim sa aranzerom i pevacem, i to super radi.

Medjutim u poslednje vreme se pocelo desavati nesto cudno.
Kada je mikseta pojacana malo vise, recimo kanali koje koristim su pojacani "do nule" (ne do kraja klizaca), mikseta se nakon nekih sat vremena rada sama smanji za nekih 20%, i onda nakon 15-20 min se opet sama pojaca i vrati u normalu sve.

Kada je to pojacano tako, signal ne prelazi granicu, ne pali se protect lampica, limit lampica jedva da treperi (zuta lampica), i to na trenutak samo, uglavnom kada udari kick na klavijaturi.

Imao sam priliku da sviram napolju pa sam morao da je pojacam bas, i onda se to desilo, inace ovako kada sam svirao u kafanama nije nikad bilo toliko glasno i radila je potpuno normalno sve vreme.

Nisam otvarao miksetu i nisam je cistio, kada je upalim ventilatori se upale i ugase, proverio sam u toku svirke i rade ventilatori normalno.
Kada uzmem od prijatelja istu takvu miksetu samo sa 16 kanala sve radi normalno i nikada nisam imao problem.

Jel postoji sansa da se pregreje ili preoptereti pa da se zbog toga sama smanji da bi se ohladila, ne razumem se u te stvari ali mi tako deluje?

Jel imao neko slican problem i jel zna sta je u pitanju?

Hvala
stefanrad1 je offline   Reply With Quote