Videti jedan post
Star 29.01.2018, 15:59   #4
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od mladen.lav Pokaži Post
pokusao sam i imam jedan Problem pa i ujedno i pedno pitanje


da li moram na svaku posebno fabricku boju tako nasnimiti neku sa juzia?
Znaci ako zelim da zovem sa tyros-om 100 boja sa juzia onda moram na nekih 100 fabrickih boja nasnimiti jednu sa juzia i njih staviti na upper3?
Pokusacu da objasnim koliko mogu prostije.
Svaki instrument da kazemo boja na bilo kojoj klavijaturi ili modulu, ili već sve elektronsko što reprodukuje zvuk, ima svoju adresu. Da bih pozivao boje sa Juzija preko klavijature, moraš poslati podatke "adresu" na Juzi. Adresa je u stvari Program Change (PC) podatak. Da bi bilo moguće poslati "adresu" potrebno je obaviti neka podešavanja u klavijaturi i na Juziju. Na Klavijaturi treba podesiti da šalje Program Change (PC) a na Juziju da prima taj podatak. To se radi u Midi podesavanjima. Tyrosovi modeli do T5 imaju ograniceni custom voice na 128, ili, da kazemo na naški, ogranicen broj lokacija na koje mozemo da upišemo semplovane boje. Zato sam predložio da se koriste adrese od fabričkih boja jer njih ima dosta koje ne upotrebljavamo.
Znači kada podesimo Midi podatke i na klavijaturi i na Juziju izaberemo boju na klavijaturi izaberemo boju na Juziju i držimo pritisnut enter taster na Juziju, i automatski se kopira adresa sa klavijature na Juzi.
Ne znam kako od ovoga prostije objasniti. Ja slabo poznajem engleski ali sam opet uspeo sve sam da uradim. Tako da savetujem svima da slobodno pregledaju uputstva od instrumenata i slobodnonda isprobavaji na istim. Nećete ništa pokvariti ako se malo istraži i pokuša nešto.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
mladen.lav (29.01.2018)