Videti jedan post
Star 30.04.2014, 12:07   #1
donniefalcone
Početnik forumacije!
 
donniefalcone's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.04.2014
Mjesto: Čapljina
Godina: 29
Postovi: 44
Downloads: 8
Uploads: 6
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland GW8
donniefalcone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland GW8 transpose problem

Lijep pozdrav ljudi. Prvo bih da se prestavim budući da sam se tek učlanio na forum. Zovem se Dario, imam 20 godina, sviram klavijature, bubnjeve i gitaru.
Što se tiče klavijatura, imao sam Korg pa50sd, al mi se jednostavno nije svidio zvuk korga, ne znam zasto, ali zato kada sam cuo zvuk od rolanda gw8 ostao sam odusevljen. Dakle, sviram na rolandu mozda 5-6 mjeseci ali imam jedan problem. Naime, kada upalim klavijaturu, i krenem da sviram klavijatura je odmah nakon paljenja transponovana iako transpose nije ukljucen. Kada kliknem tipku transpose ona mi kaze da nista nije transponovano, tj pise C --- C ... Ali kad odsviram C dur, to nije c dur, nego ne znam ni ja koji akord... Jer npr. kad upalim neki ritam i uprem C dur il bilo koji drugi akord i ritam pocne svirat, ja uzmem gitaru i na njoj odsviram C dur, al akordi se ne poklapaju. Da bi se poklapali, ja klavijaturu moram stalno drzati transponiranu C --- Eb ... Ne znam zasto se to dogadja, par puta sam vracao klavijaturu na tvornicke postavke, opet isti problem.. Provjerio sam u uputama koje moraju biti vrijednosti onih frekvencija u postavkama, i sve je kako treba. Nadam se da sam dobro objasnio problem koji imam... Predpostavljam da ce mi netko napisat da je vjerojatno problem u nekoj performansi i da je ona transponovana il tako nesto, ali nije u tome stvar. Klavijatura odmah nakon sto se upali , i postavljena je na piano mode, vec tada ne zvuci kako treba, isti akord odsviran na klaviru nije isti kao onaj odsviran na gitari ( gitara je pravilno nastimana, nije do gitare)... Nadam se da mi netko moze pomoc, unaprijed zahvaljujem. Nadam se da nisam prekrsio neko pravilo ovog foruma, jer dugo vremena sam trazio ima li itko ovakav problem, i izgleda da sam ja jedini .. Hvala unaprijed na bilo kakvoj pomoći
donniefalcone je offline   Reply With Quote