Videti jedan post
Star 05.01.2006, 03:40   #16
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav Marcu i svima ostalima!
Da ne bude zabune-ovo ne sme da bude kao da se radi sa midi fajlovima!!! Ja govorim o pravim ritmovima, gde je potrebno poznavati harmoniju i hvatati prave akorde, gde je potrebno svirati linije desnom rukom (ko zeli). Nikako ne mislim da treba uraditi "ritam" gde je na V1 odsvirana cela strofa, Na V2 ceo refren, pa samo treba stisnuti dugme i sint sve radi sam. Znaci, govorimo o najstandardnijem koricsenju aranzera, bas kao sto je Marco i rekao-odabrati ritam i svirati> samo, umesto da odaberem neki ritam koji lici na pesmu koju zelim da pratim, ja odaberem ritam koji je maksimalno kompatibilan sa tom pesmom. Ovakvi ritmovi nece vredeti ni limarima ni pekarima (neka se limari i pekari ne ljute), vec samo onima koji znaju da koriste spravu i da sviraju. Jedina ce razlika biti to sto ce da zvuce FENOMENALNO umesto da zvuce samo DOBRO! Na kraju krajeva-forspil nije obavezno uraditi u introu, jer on i nije sastavni deo ritma. Da li ce ga kolege raditi ili ne-to je njihova slobodna volja. Ali, cak i da postoji forspil-sta posle kada forspil prodje? Opet treba nesto svirati. Dakle, najnormalniji rad sa klavijaturom, samo sa mnogo boljim ritmovima. To sam ja zeleo, a nikako foliranje :wink:
Na svakom aranzeru se nadje po neki ritam koji kao da je pravljen za neku pesmu-neverovatno verno zvuci ta pesma kada se odsvira sa njim. Necemo vajlda zbog toga izbegavati taj ritam? Naravno da necemo! O istom se radi i ovde-samo verniji ritam i nista vise. To mi je bila namera.
Marco, tvoja primedba je na mestu i dobro je dosla. Mislim da sada shvartas sta sam zeleo. Naravno, ja sam svestan da se ovo mozda nekome iz nekih razloga nece dopasti, ali mislim da je potpuno bezazleno-samo ce doprineti vecem angazovanju ljudi, njihovom usavrsavanju kroz pravljenje ritmova i daleko boljoj i kvalitetnijoj svirci za one koji znaju i bez takvih ritmova da sviraju. A za one druge...pa neka sednu i neka vezbaju
gorpet je offline   Reply With Quote