Videti jedan post
Star 01.10.2008, 05:54   #15
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa Pokaži Post
Nebi rekao da je G70 promasaj prodji malo po evropi pa pogledaj gde se koji aranzeri koriste i koji je vise zastupljen. Sto sto se tice MegaVoice roland je sa tim izasao pre jamahe samo pod drugim nazivom.
Rado bih do Evrope da vidim sta se koristi, ali nista o toga barem do godine
Nije mi poznato da je G70 zastupljen vise od ostalih, prvi put to cujem. A sto se tice "megavoice", nije stvar u imenu, vec u kvalitetu. Mislim da je Yamaha dizajnirala do sada najrealisticnije glasove u svijetu elektronskih klavijatura. Jos joj nedostaje rolandova dinamika, pa bi mogli da podvuku crtu svima. Ali ni Rolandu ne nedostaje mnogo, cak i manje nego Yamahi ako bi promijenio "poslovnu logiku". Ko zna, pricekajmo jos malo...

Citat:
Originalno postovano od brnjeuska74 Pokaži Post
"Ima li neko "style", dobru trubacku rumbu, da mi skrati trud? Moze za bilo koju klavijaturu. Ili adekvatan fjal?"

Imam ja ali za T2 sa semplovima pa nisam bas siguran kako bi to radilo kod tebe. No ako hoces poslat cu ti pa ti pokusaj da nesto sredis.
"Brnjeuska", mogao bih da pokusam, mada nisam siguran u uspjeh. Nije problem sto koristis taj ritam sa bojama sa semplera, vec u formatu koji moji programcici ne prepoznaju. Mozda kod prijatelja na G70, pa sa tog formata dalje ide jednostavno. U svakom slucaju hvala, pa javicu ti se. Ako se taj ritam, odnosno svi njegovi dijelovi snime kao "song" u midi formatu, zasto je potrebno samo stisnuti record i play style, a potom "save new song", onda iz tog fajla moze da izvadi ritam na svakoj klavijaturi.

Citat:
Originalno postovano od tyros2 Pokaži Post
Kako za koga kolega!
Posjedujem T2 vec tri godine posle prvih razocaravajucih koraka uz puno volje i truda ,nakon 3 godine za mene nema ama bas nikakvih mana!

U T2 sasvim normalno rade samplovani bubnjevi,LOOP-ovi i sve ostalo kao kod drugih klavijatura!
Uglavnom bilo kako bilo ,dali preko klavijature ili okolnim putevima(pc programi) sve se moze dovest u red i na odgovarajuci nivo!Ono sto se nemoze srediti u samoj klavijaturi moze preko PC-programa.Mnogi ce reci zasto ne SVE u samoj klavijaturi.
Ni meni nije poznato iz kog razloga Yamaha to radi ali ono sto je meni najbitnije je to da ja imam sredjenu klavijaturu!
Na koji nacin je sredjena,dali radom u klavijaturi ili preko PC-a to po meni manje vise nije vazno..
Imao sam Extreme i prodao ga jer mi netreba i za svirku mi je dovoljan samo Tyros2!

Medjutim kad smo kod Tyros3 poznavajuci veoma dovoljno T2 a po onome sto sam ja procitao karakteristike Tyros-a3,mogu reci da je zasigurno T3 bolji na osnovu T2 i ako bi birao izmedju ove dvije klavijature naravno da bih uzeo T3.
Buraz nema ljutis, caskamo, a T2 je odlican aranzer. I Korg je dobar. Svi danasnji aranzeri su na svoj nacin dobri, a sve ostalo je nasa energija i entuzijazam. Pozdrav i hvala svima na casici razgovora
cincilator je offline   Reply With Quote