Videti jedan post
Star 08.01.2012, 14:57   #12
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Upravo tako, vrlo bitna stvar je to što naravno možeš i 10 mikrofona povezati preko aux-a sa vokalistom medjutim prilikom uključivanja harmonije vokalist sme primati samo jedan signal, jer on u odnosu na vokal koji prima paralelno šalje tercu, sekstu itd.
U slučaju da istovremeno primi više signala od više pevača može doći do toga da vokoder bakuje i PREGORI!!! Što znači nikako samo jedan peva kada je uključen harmoni. Ja kada radim sa pevačicom kod mene je uključen non stop a njen aux podignem na 12 sati kada ona peva,.. čim ne peva vratim na nulu.. posao je to veliki ali jbg,.. moram čuvati moju opremu... tako da zaključak je taj da vokalist najviše služi za jednog pevača kada radi sam i kada nema ko da mu peva drugi glas i ulepša nastup.. Kada Vas je više pevajte jedni drugima prateće,... nikad neće niko napraviti vokoder koji će to raditi bolje od originalnog improvizujućeg ljudskog glasa! I takođe nikada nemojte probati sa nekim akustičnim instrumentom da date siignal da Vam vokalist prati u terci tj. peva u terci neće sigurno da svira... tada ćete poremetiti vokal procesor u samom vokoderu!
Dodato:
Znači Deki ne da će se zbuniti vokalist nego će ti pregoreti posle kratkog vremena!

Promijenjeno od pedjajazz (08.01.2012 u 18:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
pedjajazz je offline   Reply With Quote