Videti jedan post
Star 18.02.2014, 15:30   #75
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ista jer je i Driver potpuno isti. Behringer koristi tzv. nativne audio drivere koji ne trebaju nikakvu instalaciju jer su sastavni dio sistema (barem ovih novijih). Sada se postavlja ozbiljno pitanje zasto bi ti bacao novac za nesto sto samo lici na mikser, a vrlo je daleko od stvarnog miksera. Pametnije je dati dvadesetak eura vise pa uzeti Xenyx Q802 USB koji ima dva mikrofonska ulaza i dva stereo Line ulaza, sto je zaista jedan mali mikser koji moue da posliuzi i kao Audio Interface. Driver je i kod ovog modela isti, tako da je i latenca potpuno ista, s tim sto moze biti i nesto vuísa jer imas istovremeno vise otvorenih ASIO parova.
Behringerovi audio interfacei koji nemaju ovaj Driver i koji su dosta brzi, to jest imaju manju latencu su njihovi FireWire Audio Interfacei i to: Behringer Firepower FCA610 (za 215 eura) i Behringer Firepower FCA1616 (319 eura). Oba uredjaja su veoma dobra sa kvalitetnim Midasovim mikrofonskim predpojacalima, a pogotovu ovaj posljednji daje veoma mnogo za relativno malu cijenu. 8 analognih balansiranih ulaza i izlaza, uz ADAT prikljucak se mogu povecati na 16 I/O, pa je tu i digitalni stereo SPDIF I/O, a ima cak i 8 inserta. Za 319 eura je to i previse. Ne mozes ocekivati od audio interfacea cija je cijena cetrdedesetak eura da ima zavidan kvalitet i jos uz to i malu latencu. To nikako nece ici. Me znam koliko si novca odredio za jedan audio interface-Sa obzirom na to treba i traziti nesto sto bi odgovaralo, bar solidnim kvalitetom i ASIO Druveruímapristine brzine.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 7218552_800.jpg (39,3 KB, 59x skinuto)
Highslide JS
tranzit je offline   Reply With Quote