Videti jedan post
Star 19.01.2014, 14:53   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da moze i sa Receive note off (mada to nije smisljeno za upotrebu u klasicnom sound edutungu, kako to NordX treba) ama je to uvijek mac sa dvije ostrice jer moze u nekim slucajevima da "zbuni" Tyros (ne mora ali moze) posto onda Sound Chip ne dobija ocekivanu Midi naredbu Note Off, pa ponekad zna da "lageruje" nikada ne prekinute note i opterecuje svoj procesor upravo zato sto nikako ne dobija midi naredbu Note Off.
U slucaju koji sam opisao, to jest da se parametar Release kod Amp Envelope maksimalno produzi, dogadja se samo ono sto je inace uobicajeno, sto znaci da ton traje u sustini samo onoliko koliko je sam sample dug, a po tom dolazi, poslije jedne "fade out" faze, sasvim normalno, Note Off naredba. Ovo je, da ga mazovemo, pravo editorsko i muzicko rjesenje kod kreiranja Drum Sounda. Postoji tu jos nacina, opet vezanih sa Amp Envelope Layera ali nisam htio da ih navodim jer oni spadaju vec u sound editing nesto komplikovanijeg levela, a NordX u ovom slucaju nema pretjerane potrebe za tim. Samo ako primjeti da ti kod veoma dugih samplova (recimo crash ili ride cinela) dolazi do, skoro neprimjetnog ali ipak prisutnog, skracenja trajanja zvuka onda treba pribjeci tom detaljnijem i komplikovanijem editingu, odnosno rjesenju.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
NordX (19.01.2014)