Videti jedan post
Star 24.09.2009, 15:18   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prije svega dobrodošao !

Vidi, ovo je prije stvar individualnog odabira.
Roland je kao brend miljama ispred Casia, no opet taj E16 je kolko se meni čini gotovo 15 godina ako ne i stariji aranžer. Znači ograničen je što se tiće stylova i boja, ne znam dal ima mogučnost nadodavanja user boja. Ako i ima mislim da nema više od 4 user mjesta a to je stvarno za današnje prilike moraš priznati malo.
Casio WK-3800 je trenutno top model u ponudi Casiovih aranžera (ima i jačih al se više ne proizvode). Sad da se radi o nekom ekstra modelu koji je al pari low buget KORG-a, Rolanda il Yamahe nije.
Ima neke svoje male vrijednosti i prednosti kao mogučnost ubacivanja ritma, pa nekakav konvertor ritmova (kao čita ritmove od Yamahe i Rolanda), pa neki quazi 10-eskundni sampler, media karticu za pohranu podataka (znači da kolko tolko prati informatički trend), al opet za profesionalnu upotrebu baš i nije. Kao druga, il treća kljava još nekako, al i to je jadno. Nema nešto posebno kvalitetne boje, nema nit polifoniju koja je u korak sa suvremenim aranžerima, a isto tako nije nit nešto pretjerano skup (mislim da mu je cijena novog oko 400-500 €),
Ako je za tvoju dušu, tj da češ na njoj vježbati i svirati kod kuče onda uzimaj, svakako je bolji, a i mlađi od Rolanda E16. S druge strane E16 danas vrijedi realno oko 100-150 € i s onih 200 € doplate da se dobit malo stariji solidan aranžer, a uz još nekih 100-150 € uštede tj za 500-600 € možeš si kupit i profi aranžer koji su do nedavno bili top modeli (kao npr KORG i30, Roland G1000, a isto tako i uzet nešto od low budget novijih (ne tako starih) aranžera tipa KORG Pa50/60, Yamaha PSR-1500, Roland VA i sl. A to puunnnoo bolje zvuči i od E16, a naravno i od Casia WK-2800.
Na tebi je krajnji odabir. Ne sugeriram ti da isključivo uzmeš, nego samo skrečem pažnju da se za taj novac (i nešto pride) da dobit dobra i svakako bolja klavijatura.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (24.09.2009 u 15:20 sati)
kreso je offline   Reply With Quote