Videti jedan post
Star 03.08.2018, 21:57   #29
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sada sam shvatio.Baš tako kako si napisao nisam do sada probao pošto nisam čuo nikakvih promjena kad sam mijenjao efekte u DSP pa sam radije tako ostavio dok neznam u čemu je fora.
Ja osobno nisam imao namjeru koristiti DSP za SONG nego za ritmove ali sada sam shvatio,da je sigurno baš u tome fora jer je taj od kojeg sam ja uzeo taj Kn7000 njega koristio i radio samo na songovima to jest midi file tako,da nema druge nego,da je on tako imao podešenu klaviaturu.
Ja sam je dosad tako ostavio kako je bila jer nisam mogao,da na novo stavim OS-sys pošto više na nijednom računalu nisam imao flopy pa sam tek sada nabavio jedan
izvana na USB priključak.Mada je na Windows 10 napravio kao diskete klaviatura nije ih čitala pa sam sad na jednog starog prijenosnika stavio Windows xp i kroz vikend,ču to srediti.
Siguran sam,da je baš to kako si napisao jer sam i ja sumnjao,da negdje nešto nije postavljeno kako treba ili,da je moguče negdje stavljena koja zaštita ali neznam koja,da je isključim jer bilo šta sam na DSP stavljao nije bilo nikakve promijene mada bi naravno morala da se čuje.Sad,ču ja to pregledati i nema boga,da ne nađem a gdje bi uopče pomislio,da je to kako si napisao posebno za Style i posebno mora se promijeniti za Songove.Očito taj je imao podešeno baš za Songove i ako je to zapamtio u memoriju naravno tako je ostalo.
Hvala Casper.
Pozdrav
Dodato:
Svaka čast Casper uspjelo je.Na svakom ritmu na stazama na prozorčima za podešenje DSP1 i DSP2 imao sam sve brojke stavljene na 0 i zato nije se čula nikakva promijena kod mijenjanja efekata.
Pa svaki ritam može fantastično,da se podesi jer za svaku stazu može se po okusu staviti jačina efekata te ostalog i to je izvanredna odlična osobina te klaviature.Usput našao sam i još puno mogučnosti što mi izgleda skoro nemoguče šta sve još KN ima izrađen za onu vrijeme.
Pa trebat,če mi očito još jako puno dok ga ne skužim bar donekle jer ima još ogromno različitih funkcija te mogučnosti kako vidim sve više mada več sada sve radi odlično.
Očito na njemu potrebno je puno rada a osobito znanja ali bez sumnje na kraju ispada fantastična mašina za svirku ne bih voleo baš da preterivam ali neke koje sam dosad imao daleko su od tog KN7000.
I kako je več bilo govora o tome zašto Technics nije bio baš popularan za naše krajeve sve više mi se čini,da baš zbog toga jer nitko nije znao da ga sredi kako treba i šta sve se može napraviti od njega jer upute sve koje se nađu ne koriste ama ničemu jer u njima ništa koristno i ne stoji.Baš zbog toga svi su uzimali klaviature koje se mogu brže doterati več zbog toga što je o njima bilo više pojašnjenog a neki valjda smatrali su,da se čak neke stvari na KN uopšte ne mogu srediti isto kako sam i ja od početka čak bio sasvim siguran dok mi nekih nisi pojasnio.
Osobno ja sa njegovim tvorničkima ritmovima potpuno sam nezadovoljan jer za našu zabavnu i narodno muziku naročito Cro i Slo a ta mi je najviše potrebna nisam našao valjda više od 2-3 ritma koja bi mi još nekako odgovarala mada ima korisnih ritmova ali na svakome nešto svira na stazama šta je suvišak i netreba mi.Shvatio sam,da se svi ti ritmovi mogu sasvim prepraviti ali ako nemaš pojma toga ne možeš uraditi i da se kolješ pored.Isto tako mora se znati podesiti ritmove u Composeru one koje naložiš na nju kakav je i sada još kod mene problem dok još svega o tome neznam.Tek sam jedva našao kako se i tvornički ritmovi mogu naložiti u COMPOSER i prije toga mislio sam da je to nemoguče pa sam več hteo,da te pitam jer si u jednom od postova koje sam čitao napisao neka se pogleda kako stoje postavke na tvorničkim ritmovima.
Naravno to je nemoguče pogledati ako ih ne staviš u Compozer jer tek tamo vidiš kako su postavljena podešenja na samim trakama od efekata pa i nadalje i tek onda možeš te postavke postaviti ili približiti svojim ritmovima koje naložiš na nju.
E pa sada ako tvorničke ritmove stavim u COMPOZER naravno drugačija je slika jer ih tamo mogu preraditi kako hoču ili ih međusobno kombinirati a čak i dodati staze kopirane iz Sequencera (za taj rad Sequencer to compozer još neznam tačno malo sam samo probao a i zasad ču to ostaviti za kasnije kad budem više znao o klaviaturi).
Sve klaviature dosad provalio sam skroz od pravljenja samplova pa i nadalje pa i nema boga da neču polako i taj KN mada moram slobodno priznati da za neke stvari bez tvoje pomoči ne bi nikada došao do mjesta na kojem se več nalazim a naravno znam još,da ču trebati tvoju pomoč o nekim objašnjenjima ali ima još vremena jer ipak ne ide sve odjednom jer sve se pobrka.
Kako sada več imam sređenu više nego odlično je a sada ču se još jednom baciti na sve te ritmove da im sredim DSP.
Pozdrav Casper tebi i cjeli tvoji familiji pa i onima svima koji čitaju ove postove pa se naravno čujemo.

Promijenjeno od flosarka (05.08.2018 u 14:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
flosarka je offline   Reply With Quote