Videti jedan post
Star 19.07.2010, 14:52   #17
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Sonic Cell + PA2X/PA1X/PA800

SOnic Cell je jedan od najvijednijih i najupotrebljivijih instrumenata/modula koje je Roland (narocito u zadnje vrijeme) napravio. Prije svega zvuci vrhunski kvalitetno u Rolandovom maniru zvuka. Od svih boja ja bi izdvojio zujalice/solo synths, bas gitare/pune i mocne a pri tome mekane i nosive sa zvukom, solo gitare, klavire pa i trumpete. Buzuki je jedan od najboljih ako ne i najbolji buzuki nove generacije. Klaviri po Rolandovom obicaju odlicni. U studiu se moze koristiti kao sound library bez limita, audio karta sasvim pristojna, midi interface USB/MIDI plus mikrofon sa dobrim pretpojacalom i effects on board. Odlicno za mobilne studie/laptope kao i za home recording/sampling kroz audio kartu u kompjuter. Pored toga sprava ima dva prosirenja. U mom slucaju "Ultimate Keyes" i "World Collection". Sami bubnjevi na Sonic Cell su jako iskoristljivi za studio recording narocito Rock Kit i Standard Kit. Po meni se bubnjevi ne uklapaju za zivu svirku ponajbolje sa PA navedenim instrumentima. Medjudim 'MID EAST-kit" iz World Collection prisirenja se odlicno utapa u miks sa ostalim instrumentima iz PA u zivoj svirci. Sto se tice koristenja navedenog modula u zivoj svirci sa PA seriom i te kako je preporucljivo i prosiruje mogucnosti kombiniranja boja sa dvije platforme u cilju poboljsanja ziv izvdbe. Upravo sa PA serijum radi toliko skladno (zahvaljujuci MIDI funkcijama koje ima mocna PA serija za razliku od svih drugih aranzera) da je pravo uzivanje i lakoca koristiti ovu kombinaciju. Poznato je da PA serija ima mogucnosti totalne kontrole kako zvuka tako i efekta pa i ostalog sa bilo kojeg modula pa cak i 16 raznih modula ako treba. To nazalost nemogu drugi aranzeri sto im je veliki nedostatak. Sonic Cel nije niukakvom slucaju jednosmjerno orjentirana sprava (za dance ili disko) nego naprotiv bogata riznica zvuka i upotrebljivosti za svu vstu muzike od klasike do heavy metala. Preporucujem ga svakoga a kod mene ja na pocasnom mjestu u lancu klavijaura i modula.
keyboards je offline   Reply With Quote