Videti jedan post
Star 21.07.2009, 22:35   #2
sinisa35
Drugar foruma
 
sinisa35's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2006
Mjesto: banjaluka
Postovi: 76
Downloads: 790
Uploads: 32
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: klavijatura,harmonika,gitara
Interesi: racunari,studija,audio programi,vst,itd itd
sinisa35 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

druze sve sto si naveo moze i mnoogo vise.a kako to ti niko u detalje ne moze napisati ovdje u par rijeci.moras neke stvari sam nauciti dugo uz sempler i aranzer biti i igrati se sa midi funkcijama.sta je drugo stil nego dio midi parta koji odredjuje sta ce se svirati koja notna vrijednost koja boja(prg change) i na kom kanalu.posmatraj aranzer kao cubase spojen midi kablom na neki multitimbralan modul.potpuno isto.stavis dio midi fajla u cubase tj ritam bas bubanj ritam gitara jedan takt u loop i bilo koji modul ce da svira sto mu midi loop naredjuje.tako je i sa aranzerom npr ako je bubanj na 10-tom kanalu dobos recimo na tonu d ako samo tu notu mutiras u aranzeru na 10-tom kanalu cuces bubanj ali bez dobosa a midi kablom spojis aranzer sa semplerom napravis set bubnja u sempleru dodijelis mu 10-ti kanal mutiras sve elemente osim dobosa ton d (ako ti je dobos na tom tonu) i pustis aranzer cuces bubanj iz aranzera a dobos sa semplera.kombinacija je bezbroj.a za mijenjanje seta citavog bubnja cim promijenis stil cuo si za funkciju program change:-))sve se moze druze.ja ne sviram aranzer ali znam ponesto:-))zato umjesto da ikog ista molis i trazis ako imas sempler nemoj sve da ti se servira jer nesto se desi u svirci opet moras moljakati nekog da se smiluje da ti pomogne bolje kad sve znas sam.budi mi pozdravljen i srecno
sinisa35 je offline   Reply With Quote