Videti jedan post
Star 13.12.2017, 17:58   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Casper buraz, opet me nisi razumeo..Taj set iz pa800, ja ne koristim, imam svoj set u pa4, u koji sam cak vrlo malo stvari i prebacio iz pa3(najvise boja), gde sam se trudio da iskoristim sve blagodeti koje nudi nova platforma korga, da bi dobio sto kvalitetniji sound...Set iz prijateljevog pa800 sam ucitao, cisto na njegovo insistiranje da cujemo kako ce zvucati u pa4, jednostavno takav kakav je, go golcat, ne sredjen, bez ikakve sminke, efekata i dodataka, vec samo jednostavno ucitan, i pustimo pa800, pa pa4, da on cuje kakva je razlika...Dalje, nismo hteli da se petljamo s mixerom, jer kazem, hteli smo da krajnji zvuk, prodje kroz sto manje komponenti i da bude sto manje sminkan, prakticno flat, i da cujemo kakva je krajnja razlika...cak i da smo povezali sve na mixer, opet bi oba kanala stavili skroz flat, i mislim da bi dobili isti krajnji rezultat, ne verujem da bi bilo razlike...Elem,bas kao sto je kolega Svirac007 napisao pre par postova, zvuk na pa4 mi je stvarno bogatiji, bombasticniji, meksi, puniji, samo mi je nekako falilo te neke lepe sredine u odnosu na zvuk na pa800, koji je dosta plici i prazniji, ali bre ima nekako fino izbalansiranu tu sredinu...Eto cele sustine onog sto sam sinoc cuo...Inace ja u mom setu na pa4 se trudim da iskoristim sve novotarije koje klajva ima, i efekte i eqkvilajzere,i svasta nesto, a ovo je bio cisto jedan uporedni test onako iz dosade, koji me malo bacio u razmisljanje...cekam jos konstruktivnih komentara
Dodato:
Uostalom, prvo logicno ocekivanje je da ce jedan te isti sempl,kao sirov, ne sredjen .takav kakav je, bolje zazvucati u startu u pa4, pa je to drugar ocekivao da cuje, i mislim da je u pravu oko toga, posle kad ga ja nabudzim kompresorima i ekvlijzerima,zasigurno ce zvucati bolje, hteli smo da cujemo, sirov sempl i rtaim ne sredjen, da li ce zvucati uopste razlicito( citaj: bogatije, raskosnije, mekse, mozda drugacije "obojen" novim ad konverterima) u odnosu na raniji model, u ovom slucaju pa800

Promijenjeno od Milan$ (13.12.2017 u 18:07 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote