Videti jedan post
Star 27.02.2016, 16:22   #1
ALENART
Početnik forumacije!
 
ALENART's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.02.2016
Mjesto: Sjenica
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika, gitara
ALENART ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln Savet za ONE MAN BAND

Pozdrav svima... da ne duzim puno...
Koja je varijanta bolja, ONE MAN BAND, ili da pevam u nekoj grupi? Znam da zavisi od dosta stvari... Ne zelim da zvuci kao da se hvalim ali primoran sam da kazem da dobro pevam, narodnu, zabavnu, sve sto je aktuelno. Sviram Harmoniku, gitaru po malo, e tu dolazim do neceg o cemu sam razmisljao, registrovao sam se na ovom sajtu da cujem vase misljenje o tome. Potrebno mi je misljenje MUZICARA, a ne obicnih smrtnih ljudi.
Posto zelim da sto brze pocnem za radom, i da izbegnem sva ta vezbanja i pripreme da bih mogao da sviram klavijaturu i pevam, razmisljao sam o tome da radim na matrice-midi, ali da preko matrica sviram samo forspile? Video sam neke ljude koji zaradjuju i pevaju tako sto imaju ispred sebe recimo klavijaturu koju ne koriste, a pustaju muziku na lap topu i pevaju tako tipkajuci dirke uprazno na klavijaturi. I svi znaju da on simulira svirku, ali naravno briga ih jer zele samo dobru atmosferu. Ja stvarno ne mogu da glumim da sviram tako na taj ocigladan nacin i da je ispred mene klavijatura koju ne koristim. Da li bi bilo podjednako glupo da sviram forspile preko matrica a za to mi ne bi trebala neka preterana vezba i mogao bih startovati vrlo brzo sa radom na takav nacin sto mi je i cilj? Znam da ni to NIJE OK, svestan sam toga, ali radi se o mom pocetku i nameri da sto brze pocnem sa radom. Ili bih mozda trebao da se skoncetrisem na pronalazenje grupe, benda, orkestra u kojem bih samo pevao sto bi mi iskreno i najvise odgovaralo. Ako bih izabrao varijantu ONE MAN BAND, kakvu opremu bi mi predlozili, neka najjeftinija varijanta a da je zvuk dovoljno dobar da to ne zvuci jeftino i lose? nesto do 1500 e Predloge za klavijaturu-aranzer, ozvucenje, miksetu, jos nesto ako ide uz to, i mikrofon, razmisljao sam o SHURE SM58 ili je bolja ona bubica koju stavim na glavi? Voleo bih da mi svi ukratko kazete sta mislite o SVIRANJU PREKO MIDI-MATRICA forspile, da li je to i suvise jadno, (mada znam da jadno do nekle i jeste) i ne bih voleo da sam u toj grupi jadnika. Znam da bih taj moj (da kazem nedostatak) lako pokrio svojim pevanjem jer sam dobar u tome, i mogu reci da ne sviram lose. Znaci, moja namera je da izbegnem sviranje akorda na klavijaturi, je li to moguce, da li to moze proci i da li je to U REDU?
ALENART je offline   Reply With Quote