Videti jedan post
Star 04.03.2019, 20:33   #39
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav Casper te ostalima forumašima.

Neko vrijeme nisam ništa radio na klaviaturi jer je bio smrtan slučaj u porodici pa sam opet počeo.Inače klaviaturu sam več doterao tako da može da se koristi i pronašao jako puno funkcija a za neke još nije mi sasvim jasno kako se njima radi ali polako ču.
Mada Kn7000 ima jako dobre zvukove svejedno radim na njima i razlika je ogromna ako se dobro slože.
Našao sam foru da je najlakše tako da uzmeš neki instrumenat primjer neku dobro Trumpetu koja je sastavljena sa više trakova te podijeljena.
U SOUND editoru zatim na svakoj traci umjesto Trumpeta zamijenim primjer Trumpete sa Harmonikama koje najviše odgovarajo po ukusu.
Pošto su namešteni več svi parametri tako se dobije neverovatan zvuk primjer kao što sam napisao Harmonike.Tako mogu se srediti i ostali bilo koji instrumenti od gitara i tako naprijed.
Ti instrumenti imajo potpuno čist i jak zvuk i oni samplovi koje sam imao naložene na Korga ni na daleko ne mogu se takmičiti sa tim na Technicsu jer su svi nekako tupi odnosno nemaju kako da kažem kontrasta ni čistoče jer su mutni a to je valjda zbog samog snimanja njih.Iako sam na Korga slagao kvalitetne samplove ipak je bilo potrebno jako puno rada sa štelovanjem različitih parametara i ako sam ga več imao u malom prstu sa samplovima nikada nisam bio putpuno zadovoljan.
Tako sam zasada sa tom klaviaturom jako zadovoljan jer je za ono vrijeme kad su je napravili još i danas odlična ali istina je jako puno moraš da uradiš na njoj a neke stvari jako su teške dok ih sasvim ne skužiš.
Rad je sasvim drugačiji nego na ostalim klaviaturama ali može da se uradi ono što se danas na nekim najnovijima ne može što se tiče ritmova to jest sahrane performanci za svaku stazu te ostalo posebno.
O tome je jako puno pojašnjenja pa zasad neču ni pisati jer ne znam da li još ko tu klaviaturo koristi pa ako je koristi može da pita pa ču mu pojasniti ono šta več znam ako se više ti ne budeš sjetio odnosno nemaš više klaviature da bi pogledao.
Za neke stvari oko tih sahrana performanci još ču valjda i ja trebati po koje pojašnjenje ali zasad nije sila pa ču pitati ako če šta još biti potrebno.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote