Videti jedan post
Star 25.09.2018, 00:14   #37
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drago mi je da napreduješ i da si (sve više) zadovoljan klavijaturom. Nekako mi je promaklo pitanje iz tvog prošlog posta, sunce je udarilo u glavu, ljeto se odužilo...

Ne postoji način direktnog očitanja ritmova sa FD-a ili SD-a. Moraš ih svaki put upisati u A, B, C ili ih imati u CUSTOM. Koliko se sjećam, USER soundovi su pohranjenjeni u MEMORY A i B, i to onim redom, tj. na ona mjesta kako si sam odredio. Ti spominješ i ritmove koji su vezani uz Soundove pa mogu predpostaviti da ih pozivaš zajedno, kada "loadaš" ritam da ti se automatski učita i sound. Ako je tako kao što sam predpostavio i opisao, ti možeš pozivati samo ritam bez sounda. Za to ti mora biti uključena samo opcija COMPOSER, žuto markirano na slici. Tako možeš imati stalo i na istim mjestima upisane soundove, a mislim da ti je 40 slobodnih mjesta za to sasvim dovoljno.



PANEL MEMORY je alfa i omega na KN seriji. Ista je to kao i Registracije na Yamahi. Dobro je da si ih svladao jer time osiguravaš mnogo brže rukovanje klavijaturom. Izrada ritma iz nekog MIDI fajla je prava igra. Pogledaj prvu sliku u ovoj temi i sve će ti biti jasno u tren oka.

Ako negdje opet zapne slobodno pitaj ali naravno, s vremena na vrijeme se javi s novim dojmovima.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg kn-load.jpg (149,4 KB, 94x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (28.09.2018)