Videti jedan post
Star 29.01.2022, 11:17   #4
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Što se tiče terci, možeš lepo da ih namestiš na Kurzweilu. Imaš dva načina da ih praviš, možeš u program modu ili u setup modu. Ako ih praviš u setup modu onda možeš i da ih transponuješ. Terce se prave malo drugačije nego na ostalim klavijaturama, kod Kurzweila se terce prave pomoću layerovanja boje. Zvuk je dobar, fabrika mu je dobra, mada je to sve oko zvuka dosta individualna stvar, i lepo izlazi na razglasu. VAST je dosta moćan sistem ali zna da bude malo "komplikovan" dok se ne navikneš na njega, a kad skontaš gde se šta nalazi i kako funkcioniše, videćeš šta sve može da se uradi Što se tiče portamenta, nisam ga nešto mnogo koristio pa ne mogu da dam neko mišljenje. Znam da ga ima i znam da može da se sredi ali do koje mere, ne znam, meni nije trebao nikad nešto preterano. Dirka mu je dosta dobra, bar meni odgovara, nije jako duboka i ok je za hramonike i tako te solo zvukove. Za klavir i rhodes ipak više volim hamer A što se tiče toga koja klavijatura je bolja, da li Korg, da li Kurzweil... Mislim da je to dosta subjektivna stvar i da svako od nas traži nešto drugo od klavijature. Za Korga ima više materijala, ali meni lično se Korg nikad nije nešto preterano sviđao kad je zvuk u pitanju. Kurzweil mi više leži i zvučno i po opcijama i po mogućnostima, ali ima dosta manje materijala za njega i kod njega moraš da sedneš i da zagreješ stolicu da ga središ. To je moje mišljenje i moj lilčni utisak
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio beronjan za ovaj koristan post:
palas (30.01.2022)