Tema: Yamaha Modx
Videti jedan post
Star 25.10.2018, 12:40   #27
striphio
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.10.2007
Postovi: 126
Downloads: 636
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa4x76, Juzisound 2, Yamaha Montage 61
striphio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od NeX007 Pokaži Post
E ovako da pojasnim par stvari tebi,a i drugima cisto da imaju u vidu:
Prvo transpozer i ne treba da bude stvar koja bi odvratila nekog od kupovine instrumenta ,a svakako moze da se isprogramira da prima midi informacije sa drugog uredjaja. Stvar oko portamenta je malo drugacija nego kod drugih klavijatura ,radi sasvim dobro i na awm2 semplovima,treba samo uci u sustinu kako se radi. To cu vrlo rado pojasniti onima koje to zanima.
Sto se tice skala i tu je stvar drugacija nego recimo na korgu gde imas opciju da biras root key. Tako je isto i na jamahi ,samo malo komplikovanije za one koji nisu upoznati sa njom. Dakle imas 8 user skala ,od toga je dovoljno da napravis jednu molsku skalu od koje mozes da izvedes svih 12 mogucih molskih terci. To isto vazi i za durske ,harmonske i bilo koje terce. Dakle moguce je imati 8 user skala (Molsku ,Dursku ,Harmonsku,itd...i od njih napraviti za svaku intonaciju tercu). Takodje i to mogu pojasniti svakom koga zanima. Isti je princip i sa Motif serijom.
Ova klavijatura jeste odlicna ,daleko je od Montage-a (da ne ulazim sad u detalje) ,ali je sa pravom zovu "mali brat"
Pa što se tiče transposera, slažem se nije ključna stvar, mada za mene prilično bitna u živoj svirci. Često mi pjevač kaže sledeću pjesmu taman kad se tekuća završava, i gledam da to što prije, tj. odma nastavim svirati, da ne pravim pauzu između pjesama dok raja pleše i skače. Sad dok nađem boju pa ako je spuštamo pola tona možda, pa nekad sa dva pjevača radimo koji pjevaju različite intonacije, pa ako su umorni... da još moram i ulaziti u opcije da načvatam transposer. Prilično smarajuće i nepraktično. Takođe ne pada mi na pamet da snimam posebno neke namjenske boje iz redovnih intonacija pa dodatno još transponovane, ko bi se u toliko boja snašo. Mislim, sve su to sitnice, rekao bih, ali i nisu kad skontam... te pjevaj tercu, te sviraj linije lijevom rukom, te vodi računa o ovome i onome, još i to da stalno moram ulaziti u neki meni pa transponovati, pa posle ga vraćaj..... smor živi.

Taj problem sa mono legato na AMW2 bojama i user skalama nisam skonto kako da riješim (klavijaturu sam samo jedno veče kući isprobao), ako to već može nekako i ako bi mogao da objasniš bilo bi super.

Nisam neki stučnjak što se MIDI-a tiče, ali i znam neke stvari. Nisam uspio to da skontam kako da je povežem sa pa4x da prima transpose komandu sa korga. Kad bi to moglo... kupio bi je odma. Jer sam onaj FMX je vrh i da nema nikako AMW2.

Promijenjeno od striphio (25.10.2018 u 12:44 sati)
striphio je offline   Reply With Quote