Tema: Shure
Videti jedan post
Star 10.11.2011, 03:37   #36
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od aleksandar72 Pokaži Post
to sto mi neki put smeta je tvoj pedagoski pristup stvarima/clanovima...
Uvijek se trudim da objasnjavam i dajem savjete, ako ih neko potrazi, na pedagoski nacin i nikako drugacije a i po struci sam pedagog (psihologija) pa je to valjda pomalo ili malo vise i profesionalna deformacija. Znanje prenosim na najednostavniji moguci nacin ali u najvecem broju slucajeva materija zahtjeva, radi svoje slozenosti, poznavanje nesto sirih osnova te materije od strane onoga koji postavlja pitanje. Ne moze se i ne smije se sve svesti na uputstva tipa pritisni tu, pa tu, pa tu... time taj koji pita, je doduse rijesio doticni problem ali... nista nije naucio. Audio je vrlo siroka naucna grana fizike i ne sastoji se samo od zvucnih kutija i PA sistema, ustvari to je njen najmanji i najuzi dio. Tu se i moze biti dosta konkretan i direktan u odgovorima, mada ne uvijek. Najveci preostali dio te nauke (tehnika snimanja, mix, mastering, sampling, efekti, sinteze, sound editing, sequencing, hardware i software instrumenti itd...) je vrlo slojevit i u stalnom eksponencijalnom napretku i porastu tako da je tu uvijek potrebno izvjesno vece predznanje onoga koji trazi savjet pa od toga uvijek i polazim u svojim odgovorima. To sve treba gledati vrlo diferencirano jer je u sustini i cijeli taj domen vrlo diferenciran i do zla Boga opsiran i komplikovan. Samim tim ni odgovori i savjeti ne mogu biti uvijek jednostavni i prosti, da budem precizniji, skoro nikada oni nisu jednostavni i prosti a to sve jednom znalcu i strucnjaku nikako ne bi trebalo da smeta.

Promijenjeno od tranzit (10.11.2011 u 03:42 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote