Videti jedan post
Star 15.11.2019, 17:08   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma dobar sam, hvala na brizi.

S obzirom se radi o opsežnoj nadogradnji, pristupio sam skoncentrirano , čak sam pročitao i upute. A crvenom bojom piše ovako.

Citat:
Notice:
After you’ve updated the firmware to this version, the System, MIDI, User Effect, and Registration data are initialized the first time you start up again.

Save the MIDI Setup File and User Effect Setup file before updating, and load after updating.
Save Registrations to the file before updating.
Even if you save the System Setup file before updating, it cannot be loaded after updating.
If you save the Backup data before updating and restore it after updating, the System, MIDI, User Effect and Registration data will not be restored.
Before executing the update, we recommend that you back up important data to an external drive using the backup function or data copy function, in case some trouble occurs.

Notice: Do not turn off the power of the instrument or remove the USB flash drive during this operation.
To ukratko znači da se treba napraviti Backup podataka koje ćemo nakon nadogradnje samostalno vraćati u klavijaturu. Treba napraviti backup za USER Efekte, MIDI postavke i pohranu vlastitih Registracija. Neke sistemske postavke se neće same vratiti ali to se može ručno postaviti i nakon updatea.
Ono što se meni dogodilo je vjerojatno greška prilikom updatea pa je cjelokupan proces išao nešto drugačije. Nešto takvo sam predpostavio onog trenutka kada mi je nakon uspješne nadogranje i ponovnog dizanja sustava (video), na ekranu pisala obavijest kao na slici. Da li sam tada trebao ugasiti klavijaturu ili pričekati još neko vrijeme, teško mi je sada reči. Ugasio sam je i nakon ponovnog paljenja se sustav digao i kao što vidite na kraju videa, Verzija 2.0 je bila instalirana. Bilo mi je čudno jer sam i dalje imao sve podatke, od registracija do Stylova i svega što se nalazilo u USERu klavijature. A piše u uputama da bi oni trebli biti obrisani.

Malo sam proučavao što ima novoga, gledao Chord Looper, User efekte i padne mi na pamet da ih vratim pomoću Backup datoteke *.BUP koju sam izradio na verziji 1.41. Backup se počeo upisivati i tako je to trajalo ... trajalo, možda 10 ili više minuta. Znao sam da je nešto krenulo po zlu i nije mi preostalo drugo nego isčupati strujni kabl. Da, znam da je to najveća greška u tom trenutku i da se nikako ne bi smjelo prekidati vraćanje podataka. Ali uzeo sam u obzir da je to ipak Yamaha, a ne neki tamo Bontempi i da će izdržati ovu nasilnu radnju. Nakon ponovnog paljenja nije više bilo registracija, playlista, stylova, vodices ... Slijedi reset klavijature, format Drive i vraćanje podataka s kompjutera. I sad se lijepo već "igram" s novim Superior Packom. Da, Tihotyros je prije nekog vremena bio u pravu, taj se Pack upisuje preko YEM-a, kao i ostali materijali.

O tome ćemo u drugoj rundi jer sad idem popiti popodnevnu kavicu.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg obavijest.jpg (52,5 KB, 87x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote