Videti jedan post
Star 27.10.2019, 09:12   #13
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti aranžeri su nas razmazili totalno. Kad bi postojao neki čarobni štapić pa da udovolji svim željama
Moj stav za namjenske ritmove je slijedeći. Kada je on dobro napravljen i ako u sebi ima sve trake koje same odsviraju početak, možda solo, gubi se smisao našeg sviranja. OK, nakon što odsvira intro mi krenemo u akciju pa se nešto i stisne kada krene kiticia, refren ali ... to mi je nekako previše podloge bez našeg angažmana. Uz to, s dobrim introm i točno programiranim varijacijama, mi zvučimo kao matrica, kao midi. To po mom mišljenju nije dobar pristup jer bi svatko od nas trebao imati svoj stil izvođenja. Ljudi OMB pamte po osobnosti, netko bolje ili lošije pjeva, netko se bolje snalazi na klavijaturi, netko u svakom setu ubaci stvar ili dvije samo na klaviru ... Zato se trudim što više koristiti neke ritmove koji nisu kao original pjesma, a da lijepo legnu u pjesmu. Na sreću, za onaj repertoar koji izvodim takvih ritmova ima u samoj klaviajturi na pretek. Zar nije jednostavnije uzeti nešto tvorničko, lijepo balansirano i složeno i biti drugačiji od konkurencije?
casper je offline   Reply With Quote