Videti jedan post
Star 15.01.2017, 19:05   #490
miskoy
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.12.2016
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
miskoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav, ljudi, drago mi je da postoji ovakvo mesto na kome možemo da razmenimo iskustva i materijale, pretočimo to u druženja i naravno svirke.
Ja sam amater harmonikaš, sviram od desete godine sa povremenim prekidima, uglavnom za svoju dušu. Prvi instrument mi je bila klavirna harmonika Hohner, 48 basova, a onda sam prešao na Melodiju od 96 basova i sa njom se igram i dan danas, mada je već prešla priličnu kilometražu. Uglavnom se trudim da održim neki mali repertoar, mada mi posao ne dozvoljava da se time bavim kao nekada kad sam svirao po dva sata dnevno i svaki drugi dan skidao po neku pesmu. Kad se pojavio mp3, konačno sam došao do raznih starih pesama koje pre toga nisam ni čuo, pa se uglavnom trudim da njih savladam onoliko koliko imam vremena. Obožavam pesme Tozovca i Cuneta, a od harmonikaša mi se najviše dopada kako svira Ljubiša Pavković, mada mi je najdraže "Kumovo kolo" Branimira Đokića, valjda zbog serije "Ljubav na seoski način". Voleo bih i da nabavim novi instrument, mada sumnjam da ću igde više naći ovako "meku" harmoniku (u smislu, dovoljno je pipnuti dirku da bi se proizveo ton), kad sam skoro probao neku Hohner od 120 basova, prsti su me zaboleli koliko sam morao da pritiskam Toliko za sada, raspričao sam se
miskoy je offline   Reply With Quote