Videti jedan post
Star 03.07.2008, 20:19   #22
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Hahaha, kolega Fico, pa ja mislio da sam najstariji ovdje!!!!

Al da evo ne dužim:
zovem se Damir Plahutar, što na zagorskom dijalektu znači, hebivetar,rođen sam 1967, živim u mjestu Ivanić-Grad, 30 kilometara od Zagreba, kraj auto puta Zagreb -Beograd ( recimo to tako ).
Inače sam sa 6 godina počeo napikavat po harmonici, i prvo što sam znao odsvirat su bile himne Hej Sloveni i Lijepa naša. Sa 8 godina sam krenuo u nižu muzičku školu, i završio je za harmoniku sa čistom peticom ( majke mi ).Svi profesori su htjeli da idem dalje u Srednju muzičku, al meni se nije dalo svirat Bacha, Mozarta, Straussa itd, ja radije ispred kasetofona, i skidaj narodnjake , kola i tako, hebiga, normalno ono što se sviralo.
E, onda smo u razredu nas nekolicina odlučili osnovat bend, i tako ja malo sa njima na harmonici, al s obzirom da su oni htjeli svirat većinom pop-rock, moro sam kupit neki syntesizer i tako sam ja polako napušto harmoniku, sve više i više.
Našao sam si neke druge dečke sa kojima sam svirao, al ipak kljavu, i mlatili smo pare do besvijesti.
Eh, al onda sam ja popi...o, jel nisam mogo nać normalnog basistu koji može odsvirat pjesmu po sluhu, nego moraš pisat akorde, tulit mu u uho itd.
U međuvremenu sam se oženio, dobio dvoje dječice ( valjda od susjeda )
I tako da sam naposljetku prešao na bas gitaru,na kojoj sam ostao nekih 15-16 godina
al, polako mi već to sve išlo na jetra, pijanci pogotovo, a ja lako potpaljiva roba, jednostavno sam prekinuo sa sviranjem, izdržao sam otprilike godinu dana, a onda krenuo sa svirkom u Kulturno-umjetničkom društvu, gdje sam svirao harmoniku, tamburicu, brač, bajs ( veeeeliku, veeeeliku bas gitaru ) i po potrebi violinu.
No mežutim i to mi je polako išlo na živce, jel babe koje su bile članovi, one bi svaki dan nekud putovale, a mi koji smo išli na poso, nas niko nije ni pit'o jel tebe puste iz firme ili ne.
Izdržao sam u tom društvu sedam godina, u međuvremenu si kupio kljavu, i u trojci ili dvojci, kako kada, krenuo opet po svirkama.Prošle godine sam se rastao, nakon 19 godina braka, muzika je bila samo jedan mali dio razloga, zli jezici veliki dio, al eto ima naznaka da ću se možda pomiriti sa bivšom, pa da krenemo otpočetka,ako ništa drugo radi djece
( kćerka 12 i sin 18 godina )
Evo tako, sad ja već četiri godine opet sviram aranžere, kupio sam si svu kompletnu opremu ( nije neka vrhunska, ali odlično služi ) imam dosta posla kao OMB, ili duo.
Volim muziku svu dobru, koja sjeda u uho i nije nešto napasna.
Ja evo, najiskrenije, više spadam u kategoriju ružnih ljudi, jel sam imao dosta operacija na očima do svoje šeste godine, ali svi oni koji me upoznaju, znaju da volim šalu ( kako primat,tako i davat ), da sam dobroćudan ko retriever, volim društvo, volim pomoći svima, naravno kolko mogu i znam, volim ljude,naravno koji to jesu, i ne hebe me tko je kakve boje kože, spola, nacionalnosti, otkud je itd.
Ah,da skoro sam zaboravio.
Radim u firmi PLINACRO, koja se bavi transportom prirodnog plina, na mjestu strojarskog tehničara, i 90% radnog vremena sam za kompjutorom, na kojem crtam razne sheme objekata, popunjavam tablice, pišem dopise itd
Eto, sorry svima što je ovo malo duže

Srdačan pozdrav,

Svirko
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan





Promijenjeno od svirko (03.07.2008 u 22:39 sati)
svirko je offline   Reply With Quote