Videti jedan post
Star 19.07.2020, 01:29   #7
Semčo1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2020
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Semčo1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E ovako, posto vidim da polako ulazimo u raspravu a to mi nije cilj, ovde sam da iznesem svoje misljenje i prihvatim tudje. Moje misljenje je sledece, ako pevas visoke tonove ali baš visoke, da ne bi sad isli u to koji ton,koja oktava i tako dalje. Npr pjevas visoki ton u falsetto
To zvuci piskavo da se grubo izrazim i na to piskavo odvrnes visoke tonove, to jeste pojacas visokotonce na sta ce to da lici, bice prepiskavo i tanko. To u sustini nece biti tvoj glas vec ces ici da uz pomoc miksete izvlacis tonove koje ne moze tvoj glas da izbaci sto vecina muzicara radi, odvrne visoke i peva lgano pa posle crkavaju visokotonci. Ja kad pjevam visoke tonove drzim visoke na sredinu, srednje na sredinu i dodam malo basa na 1 sat da bi upotpunio malo taj piskavi ton i lakse ispjevavao visoke tonove, to je moje licno misljenje i licno iskustvo. Ton izlazi mocni, npr kao na gitaru kad stavis 11 zice umjesto 10. Veliki pozdrav dobri ljudi. Nadam se da ce se ljudi okoristit mojim i tvojim savjetom pa sta im vise odgovara neka urade.
Dodato:
Casper izvinjavam se za ovo za raspravu sto sam napisao, nisam dobro prociato i shvatio bio sam u zurbu neku 🙂

Promijenjeno od Semčo1 (19.07.2020 u 01:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Semčo1 je offline