Videti jedan post
Star 02.09.2018, 09:58   #61
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako planirate da kupujete ozvucenje za kucni bioskop, moze; pod uslovom ako na kucni bioskop mislite na prostoriju velicine 20 x 15 metara sa ogromnim platnom i jedno 50-100 sedista. Za manje prostorije ne preporucujem, cak i da imate novca za razbacivanje. Imam argumet zasto, ali nije to tema.

Slusao sam juce, sada vec svoj, Maui 28 2G, prvo jedan stub na raznim jacinama vani u svom dvoristu (velicine oko 20 ari, imam dosta prostora da se odaljim od stuba), pustana je muzika razlicitih zanrova. Sistem je tako precizan da se odmah oseti ako je snimak imalo losijeg kvaliteta ili ako je vise kompresovan. Toliku kolicinu razlike u kvalitetu snimaka nisam cuo na svojim studijskim Adam A5X monitorima, a ovde se bas oseti. Dodatni plus za mene, sluzice za dodatnu proveru nekih studijskih radova.
Nastavilo se sa slusanjem sa CD playera ili flac formata. Tu je problem resen oko kvaliteta, nastavili smo slusati sa uzivanjem.
Lepo izbalansiran ton, odaljavajuci se od stuba cujem i dalje pun spektar, samo sto je zvuk tisi sto sam dalje. Ali mogu se poprilicno udaljiti a da i dalje lepo cujem sve. Sve je razgovetno, ima basa, prijatan ton. Pustio sam neke snimke svirke uzivo, aranzer i ja sa pevanjem, snimci sa pevacem i pevacicom. Jednostavno za moj pojam ovo je savrsen ton. Gitara prelepa, pevaci prezentni i ispred u miksu, aranzer ne preterano pojacan a ima prelep patos u basu i sve se cuje producirano, kao da je odradjen mali mastering...a ono i jeste jer sistem ima multibend kompresor u lancu svojih procesa.
Kasnije sam postavio oba stuba u svojoj dnevnoj sobi koja je solidne velicine, ali definitivno je prostor premali. Krupan i ozbiljan ton. Cak previse krupan za sobu. Ali ako stisamo dobijemo jako fin hifi ton za slusanje i u sobi.
Unutra, najlepse se ton javi na nekih 2 metara od stubova, blize od toga se moze desiti da ne dobijem pun pregled svih frekfencija. Ovo je manje bilo izrazeno kada je stub bio vani, predpostavljam da i u vecoj prostoriji ce biti slicno kao napolju...
Sve se lepo cuje i ako smo pored stuba, po strani (jako bitno ako zelimo da ga koristimo kao monitor pri sviranju) a interesantno je da i iza stuba ton nije muljav tako da i ako neka publika nekom prilikom mora biti iza stuba, nece imati najlepse od zvuka, ali ce imati odlican pregled muzike koja se svira.
Na snimcima sa CD-a se odlicno cuje dinamika, pa cak neke stvari koje ranije nisam primecivao u numerama sada su dosle do izrazaja i dodatno me odusevile (same numere a i sistem na kome slusam). Verujem da ce na svirci tek biti...
Svakako preporuka svima koji gledaju i tragaju za ovim tipom sistema, idite i negde preslusajte. Ne verujte nikome, pa ni meni. Moj ukus je moj, parametri koji su meni bitni nekome nisu...Slusajte i sami procenite.
Bice izvestaja kada se isproba na nekoj svirci, do tada... lep pozdrav!
Morison je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, Morison, za koristan post:
casper (03.09.2018), tonijo (02.09.2018), tyros2 (03.09.2018)