Videti jedan post
Star 14.03.2016, 12:32   #7
Peri_95
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.03.2016
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Peri_95 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zdravo Baltik79,

Ne znam zasto koristis MASTER uopste. Ja sve radim na Setup-u i Program-u.
Sve transponacije mozes da uradis kad udjes u Setup i otvoris "KEYVEL" karticu. Tu imas "Transpose" i tu mozes da spustas i dizes po pola stepena.
To ti je vezano za jednu zonu. Kada otvoris drugu, imaces iste te opcije i za nju. Vjerovatno si se snasao s obzirom da si postavio post prije 5 godina, al' eto, mozda nekom drugom pomogne onda.

Sto se tice efekata, ne mozes da ih imas beskonacno, pogotovo ako korsitis KB3 program, odnosno orgulje. Ti programi uzimaju previse resursa, tako da ako na Setup-u imas KB3 program i jos klavir(sto ja volim nekad imati) ili/i bilo koji drugi Program, samo ces na KB3 moci imati efekt ili samo na ostalim programima.

U toj kartici za efekte sto si otvorio, mozes vidjeti koliko svaka od zona koristi resursa(pise ti gore). Uglavnom, kada predjes resurse, pojavi ti se na ostalim kanalima to (Y), sto znaci da ti je efekt za taj zone ukljucen al' ne funkcionise. Mozes onda taj da selektujes i okrenes onaj kolut da ga aktiviras. Iskljucice se zagrade i postace normalan "Y", al' ce se zagrade pojaviti zato na nekom drugom zone-u.

To mene malo izbija, al' realno, samo u slucaju kad koristim orgulje sa necim. Inace uglavnom bude dovoljno resursa za sve zone.

Generalno, Setup mode je meni prilicno jednostavan, tu ti mogu sve objasniti. Program mode me jos uvijek dosta zbunjuje, al' realno i nisam imao potrebe za njim puno. U svakom slucaju, ako je jos nesto nejasno, javi.

Pozdrav,
Peri_95
Peri_95 je offline   Reply With Quote