Tema: Nokia Lumia
Videti jedan post
Star 18.02.2014, 11:26   #15
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Yikwo

Iako ne mogu da zamislim svoj iPhone bez jailbreaka, on je loša stvar.
Znatno narušava stabilnost sistema i on sam, a dodaj na to da mnogo tweakova, zbog kojih se jailbreak i radi, koji još dodatno narušavaju stabilnost.
Većina njih su baš nakalemljeni i poprilično nespredno urađeni.
Da ne pominjem koliko se jailbreakom narušava sigurnost sistema.
evasi0n7 ima nekoliko drastičnih sigurnosnih propusta koje nisu još uvek ispravili.

Kod Androida sa rootom je stvar još gora, što se tiče sigurnosti.

Plus, postoji dosta servisa i aplikacija koji odbijaju da rade na rootovanom-jailbreakovanom uređaju.

Moj izbor svakako i dalje ostaje iOS, jer je definitivno najzreliji i najstavilniji od tri pomenuta sistema, ali ipak bih ozbiljno razmislio o Windowsu kao mobilnom sistemu.
Za desktop sam ga davno otpisao, ali za mobilni nije loš izbor.
Po mom mišljenju čak je i bolji izbor od Androida, kada se zanemari Andoid community koji je Androidova ogromna prednost nad konkurencijom.
Sa Lumiama sam se samo igrao malo, i tada nisam naletao na probleme o kojima Srđan piše.

Za one koji vole da probaju nešto njovo, bacite pogled na Jolla phone.
Projekat koji su pokrenuli inženjeri koji su napustili Nokia kada je ista počela da sarađuje sa Microsoftom.
SailfishOS je naslednik Meego sistema koji ima neke zaista dobre ideje kako bi mobilni sistem trebao da funkcioniše.
Pored toga što je ovo full Linux sistem, podržava pokretanje i Android aplikacija.
Zaista odlična platforma.
Lično planiram da uzmem Jolla kao sekundarni telefon.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote