Tema: Morison-Demo
Videti jedan post
Star 07.12.2011, 01:50   #8
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Vaxter!
-Potpuno isti ton generator, s tim da E80 se moze prosiriti sa SRX-om dok sa druge strane Bk7m ima dodatne boje kojih nema u E80 - jedno 60-tak boja tipa harmonika, frula, tamburica, truba...dakle, east europe boje. Slicno kao na Gw8 samo ipak bolje, narocito harmonike koje su poboljsane. Naravno, i ton generator je vise klase nego u Gw8.

-Evo jos jednog mog demo-a, nesto sto sam odavno otkrio ali na cemu sam tek od skoro poceo da radim.Moze se reci da je ovo na neki nacin greska koja se moze pozitivno iskoristiti
Radi se o Roland E80 aranzeru sa dve drum trake u istom ritmu. Time se dobija da kombinujemo najbolje iz dva drum seta. Da bi ovo radilo, mora se imati SRX jer je jedna traka interni rom bubanj a drugi SRX.

http://soundcloud.com/deja-morison/e80-dual-drum-track

Kako ovo napraviti? Evo kako sam ja uoblicio:
Tutorijal:
-Prvo, u Style composer-u izvrsimo programiranje SRX bubnja na drum traci, onako kako je regularno zamisljeno.
Ovde mozete odmah i isprogramirati i sve ostale delove ritma (bas, acc1-5) ali ostavite prazno mesto acc6 gde cemo kasnije prebaciti SRX drum traku! Snimite ritam.
-Iskoristite makeup tools za fino podesavanje bubnja (velocity, raspored udaraljki itd) jer to kasnije necete moci da uradite kada prebacimo SRX drum na mesto pratnje (Acc6). Ponovo snimite.
-Ponovo otvorite style composer i u TRACK EDIT upotrebite funkciju COPY. Jednostavno sve sa Drum trake prekopirajte na ACC6.
-Upotrebite ERASE pa pobrisite sada ono sto je ostalo na drum traci.
Ovde nije lose da snimite ritam pod drugim imenom kako bi sacuvali prvobitni kao backup. Obratite paznju da u Style composer-u sada SRX drum na sestoj pratecoj traci nece zvucati kako treba ali kad izadjete iz komposera sve ce biti ok!
-Dalja procedura je da izaberete interni drum set i normalno (kako je i predvidjeno) ga isprogramirate na drum poziciji.

To je to!
Nakon svega snimite. Moguce je regularno u makeup tools sve sredjivati kao i obicno osim za SRX drum traku. Za nju cete jedino moci da zamenite ceo drum set za neki drugi sa SRX-a i da podesavate master EQ.
Takodje napomena kao ideja, moguce je iskopirati iz vec postojecih ritmova drum part odmah na sestu pratecu traku tako da ne morate od nule praviti svaki ritam.

P.S. Na Bk7m je predvidjeno da se mogu koristiti i vise od dve drum trake. Mislim da je tako i na GW8.
PoZz
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
sinisa (05.12.2012)