Videti jedan post
Star 29.09.2019, 22:59   #162
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne može to tako, ti mene totalno kopiraš

Što da ti kažem, a da ne ispadne da sam pristran. Baš sam sinoć svirao na drugu koncepciju, bas binovi 15" RCF, gore sateliti, aktiva. Repertoar je bio više narodski, nešto malo pop-rocka. Sve to meni radi dobro, čak odlično. Rekao bih prije da je više stvar u nijansama i ukusu nego o tome što je bolje,a što lošije.
Zato, kada govorimo o ovakvim sitemima, prije bilo kakve kupovine moraš probati i vidjeti da li ti odgovara. Da na kraju ne bi bilo razočarenja jer ovo što je napisano od strane nas koji to koristimo je samo jedna strana medalje. Sigurno je da tu nema nikakvog pretjerivanja ali to ne znači da ćeš ti, ili netko drugi imati isti doživljaj ovog zvuka.

E sad, šta ti znači pojam, malo više basa? Kod MAUI ga ima sasvim dovoljno, bez obzira da li se radi o MAUI 11 ili 28. Sistem je linearan, izbalansiran maximalno, a to što neki muzičari takav sound smatraju plitkim i slabim
je samo stvar uskusa s početka priče. Snaga je isto tako relativna stvar. To jest mjerljiva dimenzija ali opet se vraćamo na fenomen kako tu snagu doživljava muzičar na bini. Imao sam priliku biti na bini gdje su 4 dvanaestice upogonjene sa Powermate II stvarale takvu buku da sam nakon nekog vremena morao staviti čepiće u uši. Neizdrživo. Da, bile su glasne i "derale" tako da su skoro poderale i moje bubnjiće. Htjedoh reći, glasnoća ponekad nije u korelaciji s kvalitenom zvuka. Ili, što je zvuk kvaliteniji, glasnoća manje smeta slušatelja.

Odoh u širinu. Jednostavno, to moraš probati i reći super ili, ovo je totalno bez veze.

Mixer je Behringer XR12, imaš (gotovo) sve na ovoj temi.
casper je offline   Reply With Quote