Videti jedan post
Star 16.04.2013, 21:34   #19
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
kao neko ko je imao sve od korga osim pa3, predlazem ti pa600, iskljucivo s garancijom. sta ce ti triton le, kad pa600 ima 96mb za semplove.

Послато са ZTE Skate користећи Тапаток 2
Ako je čoveku stalo do semplova, neka ubaci set od pa500 u Pa600 i dobija 96mb rama za solo Šala naravno. Imao sam Pa500 ( u medjuvremenu i Triton Le i Tr-a sa njim), sada imam samo Pa600. Lepo je sve to kada na Tr-u zasviras harmoniku u terci. Ali, komplikovano mi je bilo da stalno pripremam ,,gore" boju a dole opet ritmove pa još i string ili bras ili nesto usput. Lepo je i videti dve klavijature, laici odmah pomisle, ovaj ubija, vidi sta sve ima. Kablova milion. To je sto se tice estetike, ali funkcionalno jok. Uredu je da je to sada Pa3 i M3 ili slicno pa da covek kaze sluzi svrsi. Ovako harmonikice semplovane u tercama izlaze aman bas kao na Tr-u ako ne i čistije. Vise bi ih poredio sa recimo fantomom x6. Kada se lepo našminkaju sa EQ pa master EQ, pa milina, kako ko voli. Ja sam ljudi oduševljen zvukom Pa600. Jedini mi je problem što nikako da namicam da mi recimo svi ritmovi vuku isti drum i bass i da na svakom ritmu zvuči isto. Da bi to postigao moram iz svakog seta što mi se svidi da uzmem i njegove postavke (semplove) i onda je to taj zvuk, pa puno memorije jede. Bubanj pogotovo. Jedan bubanj ne zvuci isto u svakom ritmu... Jer napominjem ritmove kao i svi uzimam iz razlicitih setova...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (16.04.2013 u 21:35 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote