Tema: KORG Pa4X
Videti jedan post
Star 28.10.2016, 14:30   #167
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja cu ti reci kao generalno vecito nezadovljni korisnik korga, koji ga svira iz nuzde i navike..ja ni jednim korgom do sad nisam bio zadovoljan...operativnost i sve, nema greske, ali zvuk je uvek bio onako, jeftin, iliti skupo placen...Sad bih rekao da je konacno doslo do promene kod pa4....bar ovo sto sam do sada cuo i probao, mislim da su konacno prisredili te izlaze, sound generator, ili sta vec, i da konacno jedak korg aranzer zazvuci kako treba...na momente imam utisak da se priblizava starom rolandovom zvuku, onako,rekao bih da je za sve prethodne korg aranzere,zvuk poprilicno mekan, i izbalansiran, a ujedno i dosta siri u odnosu na prethodnike...tako ja vidim pa4...sto se mene licno tice, meni je opravdan prelazak i taj novac, po prvi put, a imao sam sve korgove aranzre...po prvi put mogu reci da sam zadovoljan onim sto cujem...dal vredi bas tolike pare upitno je, jer recimo jedan roland ea7 od 1000 evra vec ima tako sredjen i izbalansiran zvuk, a tri puta je jeftiniji, ali opet ako gledamo samo korga, i prethodne modele, i ako ste "opsednuti" zvukom, mislim da se prelazak isplati, uprkos sto smatram da su ga u operativnom pogledu unazadili u odnosu na pa3, ali ga ovaj zvuk za sada vadi videcemo, tek treba da tezgarimo njime, ali za sada meni je ovo sto cujem, vrlo dobro, narocito ako uzmemo u obzir, da je to korg
Dodato:
jel se desava nekom da pa4 zaledi skroz kad pokusa da smanji/poveca kontrast na displeyu dok ide ritam? dok ne ide ritam, nema problema, mada nisam ni znao za to, i u subotu u toku svirke, bilo mi prejako svetlo, krenem da smanjim malo cotrast i zaledi skroz..morao restart

Promijenjeno od Milan$ (31.10.2016 u 16:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote