Videti jedan post
Star 07.05.2016, 06:02   #176
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drago mi je da si zadovoljan instrumentom.
Posto vjerovatno mene smatras jednim od kolega cije ti zadovoljstvo ''nije jasno'', u temi Video prezentacije Yamaha aranzera, post br 42 imas sve jasno objasnjeno, jednostavnije od toga ne moze.

O nekim sitnim tehnickim detaljima vezanim za PSR S 770 (ako te zanima), mozes procitati u mom postu br 22, tema ''Novi Yamaha Montage sint''.

Sto se mene licno tice, masina koju ti imas je i vise nego dobra. Cak u nekim stvarima, prednjaci nad T5, koji pripada sada vec staroj generaciji. Ustvari, tehnicki gledano, PSR S 770/970 su mini verzije Tyros-a 6(ili kako se vec bude zvao), a nikako 5. Nova arhitektura im je omogucila upravo stvari poput assignable kontrolera, novih DSP-ova, mocnijeg editinga bubnja unutar style-a, bolje kontrole samih DSP-ova i tome slicno. Efekat distorzije je daleko bolji na S 770 nego na T5, osmijeh na lice molim

Generalno, nekome ''fabrika'' radi posao, nekome ne, sve je tu stvar ukusa. Licno volim da radim na svojim stvarima, a da bi se to radilo, potreban je editing, a da bi se editovalo, potreban je alat. I tu se ja ''kosim'' sa Yamahom, koja je za te stvari zatvorena vise nego sto bi trebala biti, i u mnogo stvari sporija nego sto bi trebalo. Zato jednom kad se materijal sredi, ostalo ide dobro.

Preslusao sam mnogo prezentacija S770, sprava je kao sto sam ti rekao, odlicna. Mnogo opcija, mnogo dobroih soundova. Nervira me bubanj - isti slusam vec godinama u Yamahinoj ''fabrici'', i ne razumijem kako i njima vise nije dosadio. Bar oni imaju vlastite linije vrhunskih pravih bubnjeva, i mogucnosti da dio tog zvuka implementiraju u masine. Ma koliko taj sound bubnja bio dobar ili los, meni kao dugogodisnjem korisniku Yamaha aranzera je jednostavno vise dosadio. Pobogu, i pravi bubnjar nekad promijeni citav dobos, hi-hat ili crash cinelu, njemu samom dosadi, kako tek da ne dosadi nekom ko to slusa u masini.
Sve u svemu - radi, grabi naprijed, i uzivaj. Da te posluzi, da ne stoji kod kuce, nego da donosi pare u kucu, i da budes zadovoljan. Ne znam mogu li ti sta bolje pozeljeti.
Sky Net je offline   Reply With Quote