Videti jedan post
Star 23.11.2011, 05:33   #25
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Snimam sve u programu cubase 5..Znaci matrica ide na stereo traku sto je mislim i normalno i nista ne dodajem efekte,vec tako kako je odsvirana.

Mikrofon sam koristio ode sennheisser 835 S koji sam ustekao u in 1 na kanalu na mikseti marke alesis multimix 8 usb...Na mikseti je sve na 12 h i pazim da ne ide u peak koliko je to moguce i bez efekata.

zatim pocnem sa pjevanjem i snimanjem vokala na posebnu traku u mono u cubase na koju poslije dodajem efekt na send u mikseru koji se zove Duth Concert hall 1 a heheh..tako sam nastimao u projektu meni se nekako najvise svidio i tako koristim za svaku pjesmu,samo ponekad malo vise ili manje sam dodavao po ukusu.

najvjerovatnije sam pogrijesio odmah na pocetku sa izborom halla kao sto si i rekao,pa bih te zamolio ako mozes da mi tasno napises naziv hala koji treba da se koristi za vokale.

Sledece sta sam uradio ubacio sam na insert ekvilajzer Fabfilter Pro-Q i njime po ukusu podesavao za svaku pjesmu drugacije onako kako je meni zvucalo najbolje ali nisam nikad bio zadovoljan skroz sa snimcima ali sta da radim kad nemam pojma oko tih stvari i tek se ucim tj.vec duze vrijeme se trudim onako kako znam i umijem heheh.

Poslije dodam compresor neki D2 nekako mi on najlaksi i isto tako sve po sluhu pa kad vidim da je priblizno ok tako i ostavim podeseno.

Na kraju dodam na mikseru na outputu u cubase samo jos Maximizer i podesim da ne ide u peak i to je sve..

Jos jednom hvala ti puno na objasnjenu,samo malo je komplikovano za mene to kako si objasnio,pa ako mozes da mi kazes tacno samo prvenstveno za hall koji je...kako se zove u cubase i da li treba deleya da se posebno ubacuje na vokal itd...Ovo u vezi ekvilajzera mislim da sam te razumeo kolko toliko..

Sta me jos zanima da li ispravno radim to kad koristim hall sa send efekte u cubase..Kako se zove tacno najbolji efekat za vokal sto ima u cubase,jer ih ima vise a ja nemam pojma za sta se koji koristi...Eto toliko kolko ja mogu momentalno da to ovako na amaterski nacin objasnim heheh....Hvala na svakom savjetu i svaka cast tebi...pozzz
Dodato:
Spremam se da snimam sa jednom dobrom pjevacicom jednu pjesmu koju sam upoznao ovako preko interneta pa bih htio da sto bolje smiksam i nju i sebe pjevanje i da se ne obrukam Zato druze pomagaj ili da saljemo tebi pa miksaj ti hehehe

Promijenjeno od zeljko (23.11.2011 u 05:38 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zeljko je offline   Reply With Quote