Videti jedan post
Star 04.07.2022, 21:39   #16
striphio
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.10.2007
Postovi: 126
Downloads: 642
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa4x76, Juzisound 2, Yamaha Montage 61
striphio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bio sam kod kolege Enzzo32 i malo probao Fantom 07. Hvala puno. Nemamo mi prilike da probamo toliko toga novog što izađe u našim muzičkim radnjama.
Sve u svemu, dobio sam odgovor i neku predstavu iz prve ruke oko nekih stvari koje ne možete znati sa manuala ili na yt, prvenstveno dirka. Dirka mi je... onako, nije ni loša nije ni neka dobra, u suštini može proći, zavisno od ukusa i kriterija. U svakom slučaju bolja je od dirke na Yamahi Modx. Prima transpose preko midija, i ako transponuješ ne pomjera split point (kao kod Kronosa). Dali kvari terce kod transpose nisam stigao provjeriti jer bi trebalo više vremena prvo da skontam kako se prave terce pa da isprobam. Nadam se da je Enzzo možda napravio neku pa nam može reći. Uglavnom, dobar sint, dobre boje, taj zen-core mi se stvarno sviđa. Nije klasični rompler već ima i virtual analognu sintezu kao i još mogućnosti manipulacije sa semplovima i zvukom. Ima i dosta kontrola i padovi su korisna stvar.
Čekao sam da izađe Pa5x da vidim šta će ponuditi u njemu, pa sam čekao s kupovinom Rolanda. Sad kad je izašao, nisam nešto pretjerano oduševljen da bih prešao sa Pa4x na Pa5x, pogotovo ne za toliku cijenu. Nadao sam se možda neki VA sint da će ubaciti u njega, ali je ipak ostao rompler kao prethodne serije. Mislim, dobra je klavijatura nema šta, ali što se mene tiče ništa toliko spektakularno u odnosu na Pa4x.
Sad opet razmišljam o kupovini Fantoma 06. Vidjećemo.
striphio je offline   Reply With Quote