Videti jedan post
Star 19.12.2011, 00:53   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@MarjanMilosevic
Kolega, a da ti ipak malo proucis to sve, pa onda da to sve detaljno i isprobas, a tek onda da dajes komentare. Leveler nema nikakve veze sa "loudnes dugmetom" na HiFi sistemima jer se ovdje radi o profesionalnim uredajima koji signal "posmatraju" daleko preciznije a kompresiju i auto make up vrse na bazi vrlo detaljne multiband analize. Nemoj da zbunjujes ljude totalno proizvoljnim tvrdnjama koje nemaju blage veze sa istinom. Nikakvi zvucnici nece stradati, naprotiv bice potpuno zasticeni vrlo brzim limiterom koji je sastavni dio svakog levelera. Svaki i malo ozbiljniji sistem na zapadu ne prolazi bez jednog levelera a oni slozeniji sa vise grupa ili monitorskih puteva i po nekoliko komada. Stojim iza svega sto sam naveo a kome to bas tako ne bude radilo kao sto sam opisao slobodno moze da mi se obrati, ja mu odmah odkupljujem taj uredjaj koji je na osnovu mojih postova nabavio.


@harepa50
Ta stvarka Harise pije uvijek vode i uopste nije vazno o kakvim se sistemima radi. Procitaj jos jednom moje postove vezane za ovo i bice ti jasno zbog cega je to tako. Potrazi i ozbiljne recenzije ovih uredjaja po internetu, siguran sam da nijedna ta recenzija nece nista drugo napisati nego sto sam ja uradio u ovim mojim postovima. Leveler jednostavno iskoristava slobodan headroom (neiskoristen prostor nastao razlikom izmedju levela Peakova i RMSa) i time, bez obzira o kakvim se zvucnim kutijama radi, tjera ih da daju od sebe maksimum, kako od kutija, tako i od pojacala. Ponavljam, bez i najmanje opasnosti da bilo sta od toga bude osteceno, naravno pod predpostavkom pravilne upotrebe a ta upotreba je do krajnosti jednostavna.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Kad god radim na sistemu koji ima takav neki uredjaj, prvo sto uradim je da ga iskljucim.
Sto li to ti strucnjaci koji prave te sisteme ugradjuju i levelere u njih ? Cudo majku mu, da ljudi bacaju pare na to i prave sebi nepotreban posao a to je toliko suvisno kao sto pises. Jos vece cudo, sto se uopste prave ti leveleri, kad je to tako smece i kad zbog njih crkavaju i zvucnici, pa onda povrh svega, poneki kostaju silne pare. Stvarno ima zaludnih proizvodjaca, pa ne znaju sta ce od sebe... pa daj da pravimo leveler, nek ljudima crkavaju sistemi. A najgori je onaj TC Electronics. Oni Boga ti, napravili onaj LM2 pa uzese ljudima silne pare (cijena 1700 Eura)... a ni za sta. Sram da ih bude. Je l' da, da je totalno nelogicno to sto pises. To sto ti iskljucujes leveler jer najvjerovatnije ne znas da ga upotrijebis, to jos uvijek ne znaci da taj uredjaj ne valja ili da je nepotreban il' da ne cuje zlo, jos i poguban za zvucnike.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Ko sto znamo u kanister od 20 litra nemoze da stane 25 litra benzina
A k'o sto znamo, kad se u kanisteru nakupi mulj i smece na dnu, naravno da ne moze da primi 20 litara benzina nego recimo 15 ali kad to smece izbacimo i ocistimo taj kanister kako treba... e onda on primi svih 20 litara. Totalno si pogresno razumio princip rada levelera.

Promijenjeno od tranzit (19.12.2011 u 01:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
Burli (20.12.2011), harepa50 (20.12.2011)