Videti jedan post
Star 06.10.2013, 03:14   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cek' polako, nesto je nejasno. Koristis Battery kao bubanj u Cubaseu, a treba ti Yamahin (Tyros 3) raspored udaraljki. Nema svrhe a ni logike. Ako koristis Battery onda Drum Traka bi trebalo da sadrzi nazive udaraljki kako su postavljene u tom Battery Drum Kitu (naravno ne mora ali ti je lakse za rad). Samo ako koristis Drum Kit sa Tyrosa 3 onda je olaksanje u radu ako udaraljke na Drum traci Cubasea nose imena kao i u samoj Yamahi. Ovo sve u sustini nije ni toliko bitno ali je komotnije pri radu.

Nego, podsjetio si me da ti postavim tzv. Patch Listu Tyros 3 za Cubase, koja sadrzi imena svih Sound Programa sa tvog Tyrosa 3, tako da kada u Cubase uvedes dole postavljenu Patch Listu, kao Midi Instrument, moci ces na midi trakama da odabiras Sounde sa Tyrosa po njihovim imenima kako ona stoje i u Tyrosu. Odavno sam napravio ovu Patch Listu, pa je i zaboravio ali me ti sad podsjeti. Ogromno je olaksanje pri radu jer sam pored Panel Sounda Tyrosa 3, uveo tu i sve XG sounde, pa cak i Custom sounde koji doduse stoje pod brojevima jer nisam mogao znati kako ce ko nazvati svoj Custom Voice. Vazno je da su brojevi tu. Patch Listom izbjegavas zadavanje MSB i LSB Bank komandi (Midi Controller CC#00 i CC#32), kao i Program Change broja jer cim odaberes ime Voicea on automatski posalje sve te tri komande. Uvedi ovu Patch Listu kao Midi Instrument u Cubase i odmah ces imati maksimalnu komociju.


http://www.file-upload.net/download-...ros-3.zip.html

Promijenjeno od tranzit (06.10.2013 u 03:17 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote