Videti jedan post
Star 07.08.2013, 22:31   #7
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka čast majstore, tebi treba podič spomenik ovdje i za života koliko pomažeš kolegama. To je to !!!
Istina Bog, treba sad malo priviknut uho na novi "sound", ali ovo je deset puta bolje u odnosu na prijašnje stanje.
Btw. do nabavka letve sve je štimalo i imalo smisla sa soundom (dobro meni je sound bio 8,5 od 10, dok kolegama savršen ), no nabavkom "letve" forsao sam neke svoje prije krivo usvojene parametre (ono tipa, ako je do sada na Prologic lovio dobro, onda na letvu mora još bolje). Ispalo je da sam totalno krivo radio u vezi štimanja novog ozvučenja harmonike tj letve.
Vokale na mikseru nismo dirali jer oni su u odnosu na leed vokal super usaglašeni, no malo smo popravili "sliku" aranžera, sad je ritam puno masniji (što je s jednog "špičastog" KORG-a nepojmljivo) i kao talasajući, kako da kažem ima ga svugdje, puna je prostorija zvuka (za sada isprobano samo u podrumu gdje imamo probe). E, sad od kolege Ketron SD1 nije baš najbolje prihvatio nove parametre na mikseru, pa smo ga vratili na staro, ali je sad moj Pa600 identičan njemu, što do sada nije mogao niti blizu što se ritma tiće. Gitara je napokon došla do izražaja, pogotovo u solo dionicama. Uvjek sam govorio svom gitaristi da je legendarni Ibanez EX serije (s 5 magneta) babaroga za solažu, a on je uvjek nekako bio mutan, moji semplovi s Extrema su ga jeli ko bombone pored BOSS-ova procesora.
Sad to ima nekakvu težinu. Jedva čekam prvu veću svadbu pa s foul razglasom od 2 kW vidim (čujem) pravu sliku.
Interesantno, ovaj savjet sa štimanjem vokala nam je već rekao jedan prijatelj, ton-majstor kod kojeg smo često snimali, ali vidiš on je to rekao da vrijedi samo za vokale, a da instrumente štimamo dok se ne dobije tzv. live harmonija svih članova u bandu, tj da ničiji instrument ne smije previše odskakati u odnosu na druge u bendu, osim na solaži, ali da to naravno reguliramo preko volumen potenciometra tj volumen pedale.
Eto, čovjek uči dok je živ. Mislio sam kako nakon 25 godina sviranja znam puno, a ispalo je da sad tek neznam ništa.
Na kraju, da samo znaš kako smo se poklali na probi kad sam došao s prjedlogom tvojih parametra (citiram "Koji qrac diraš, sve češ razjebati, opet nečemo složiti sound kako valja idućih 6 mjeseci ).
E kad sam napravio kako si reko, nastao je ono, tajac od jedno 30-tak sekundi. E, zabio sam čavao posred guzice ...
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote