Videti jedan post
Star 19.10.2006, 13:14   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E moj Korguser2005 :cry:



Ma zajebavam se, ali reci ti meni, a što je s nama koji koristimo npr. u gorenavedenim pjesmama orginal aranžman, od introa, varijacija preko prjelaza do kraja. :
što će meni taj spisak, reci mi kad napamet znam koji ću ritam koristiti i koji ću tempo i boju koristiti za više od 1.000 pjesama koje sviram. Da dobro si čuo. Preko 1.000 komada.

Meni je npr. Šampanjac ritam zvan SAMPUS.
Ona, ona - također ima svoj ritam pod nazivom itd.
ja barem tako programiram svoj Pa80 da svaka pjesma koju sviram preko aranžera ima svoj orginal aranžman/ritam s orginal tempom, soundovima i ritmovima koje zahtjeva.
To, što ja osobno znam koji mi od tih ritmova može još poslužiti za neku drugu pjesmu je čisto moja stvar, jer od čitavog aranžmana koristim u drugoj pjesmi možda samo dvije varijacije. Ideja ti ne može proći, jer svatko od nas programira svoj aranžer drugačije. No možemo se dogovoriti kod standardizacije osnovnih USER ritmova tj, po dvije DVOJKE, dvije Rumbe, dva 7/8, dva Orjentala itd da sad ne nabrajam do unedogled.

Btw. Lijepu vilu izvađaju "Signali", a Vjetar sa planine "Čuvari gromova". Ove dvije pjesme su posebno popularna dva tipa 7/8 ritma u Hrvatskoj.
I kako ne znaš ko pjeva Telo vreteno ???
Sram te bilo :oops: . Pa pjeva je Željko Joksimović

Savjetujem ti da u pjesmarice u gornji desni čošak upisuješ kraticu na kojem mjestu ti se nalazi ritam, npr U1-1 Dvojka ili U3-14 7/8 (User3 - 14. ritam je npr. 7/8) i u zagradu pored kratice napiši br. tj tempo.
A do naziva pjesme i izvođaća si upisuj dur/mol iz kojeg pjesmu sviraš i pjevaš. Ne treba ti ništa više :wink:

Ajd uživaj. Nadam se da ti je stari muzičar barem u nečem pomogo
kreso je offline   Reply With Quote