Videti jedan post
Star 21.07.2006, 10:36   #1
korguser2005
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.01.2005
Postovi: 96
Downloads: 1372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
korguser2005 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard SPISAK RITMOVA I PJESAMA KOJE IDU UZ NJIH ZA ŽIVU SVIRKU !!!

Poštovanje narode,

Pored originalnih ritmova za pjesmu ajmo svi zajedno napraviti i spisak postojećih ritmova i pjesama koje se mogu odsvirati uz taj ritam uživo a da dobro zvuči "live" aranžman. Mislim da je ova ideja dobrodošla svima koji sviraju uživo gaže radi lakšeg orjentira koji ritam izabrati pa čak i tempa. Možete čak i predlagati po dva ili tri ritma za istu pjesmu pa bi se ocijenilo u kojem ritmu bolje zvuči koja pjesma (jer kad se svira pjesma sa sličnim ritmom a ne skroz original to je zapravo naš vlastiti aranžman i vlastito viđenje novog aranžmana postojeće pjesme).

Moja ideja je da se navede model synta, tempo, žanr muzike i naziv ritma - to bi uveliko pomagalo muzičarima a te rimove bi downloadali i uploadali na download/upload sekciju.

Mislim da bi čak i administratoru ovog sajta to odgovaralo jer to ne bi trebalo oduzimati puno prostora na serveru. Ja krećem prvi sa svojim repertoarom (dio):

(ritam) - (synt) - (tempo)
DISCO 70 - KORGPA1X - 105
=========================
1. ONA ONA - Darko Filipović
2. ŠAMPANJAC - Mile Kitić
3. TELO VRETENO - ?

(ritam) - (synt) - (tempo)
7/8 PIRKE - KORGPA1X - 132
=========================
1. NAZDRAVITE DRUGOVI - Hašim Hučuk - Hoki
2. ZVALI SU JE LIJEPA VILA - ?
3. KONOBARI RUNDU ZA SVIRAĆE - OAZA BAND


Ovo je ogledni primjerak kako bi to trebalo izgledati pa mislim i pozivam vas da se uključite, mislim da je za svakoga ovo vrijedno tko svira uživo !
__________________
Long live KORG keyboard ! Pozdrav svima, KORGUSER
korguser2005 je offline   Reply With Quote