Videti jedan post
Star 14.06.2015, 20:07   #5
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pogledao sam detaljnije specifikacije i demo.

Prvo, boje su mu očekivano dobre, što danas i nije neko čudo i ne vidim šta bi tu revolucionarno moglo da se izmisli, svi aranžeri danas imaju odlične boje.

Tastere su povećali, jeeeeee, malo je preglednija za rad, ali displej bez okolnih dugmića ??? To već dovodi u pitanje laku operativnost.

O touch screen-u da ne pričam ništa, znate i sami. Karakteri na displeju previše sitni, displej pa skoro mono hromatski sa onim plavim nijansama.

Za dirke ne znam kakve su, to bih morao da probam, ne mogu ovako da ocenim.

Midi nema, nije katastrofa jer se sve više klavijatura povezuju preko USB-a, ali sa uparivanjem sa drugim uređajima koji nemaju USB je veliki problem.

Ne znam koja će cena biti, ali sigurno neće biti jeftinija od mog BK-9 koji n u čemu ne zaostaje za ovim aranžerom a košta 1500 evra, čak šta više, mislim da je ipak BK9 bolji.

Na kraju, ja sam bio impresioniran i kada je izašla Yamaha S-950, pa se ispostavilo kada sam je probao da i nije baš WOW! Tyros ostaje i dalje neprikosnoven i sa mogućnostima ali i sa cenom, a ovo nije ništa ni blizu.
Po meni nelogičan potez Yamahe i neopravdani model. Koja je ciljna grupa muzičara gađana sa ovim a da ne mogu to da nađu u relativno skorije vreme proizvedenim drugim modelima S serije? Ja ne vidim tu nikakvu logiku.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote