Videti jedan post
Star 29.06.2016, 15:36   #99
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da ne otvaram novu temu,da tu pitam za savjet. Stare DAP kutije koje imam su pri kraju. Još sviraju ali izdat će nas čas po čas,već sam tweetere mijenjao par puta... Aktivne su sa 15" zvučnikom. Sada kada imam neku kintu a opet nemam puno želio bih kupiti nove dvije kutije da sam miran. Mi i kad sviramo po kafanama više su nego dovoljne ili po terasama gdje situacija ne zahtjeva galamu,uistinu su više nego dovoljne takve dvije. Za veće situacije imamo "bratski" band koji nam po potrebi ustupi opremu kao i mi njima pa zato ni ne pucamo na neke sad skupe i žestoke zvučnike jer namjena im je kako sam gore i napisao, ništa specijalno.

Kad to znate, molio bih preporuku kutija do 3000kn (krajnji maximum) po kutiji tj. 400€ po kutiji. Uvjeti su da bude aktivna kutija s 15" zvučnikom. Ako postoji logičan razlog da kutija bude sa 12" zvučnikom,rado ću poslušati iskusnije.
Također,kutije moraju biti nove iz trgovine s garancijom. Ja pucam na ove tri:

- Behringer Eurolive B115D

- Behringer Eurolive B215D

- Behringer Eurolive VP1520D

Na njih pucam jer su mi najdostupnije za kupovinu u ovoj jednoj trgovini gdje imam pozitivna iskustva ali ako znate neku drugu trgovinu u HR, drugu marku ili model a da su u tom cjenovnom rangu a bolje su ili isplativije, samo pucajte jer nemam namjeru se zaletiti kao tele. Razlike u ove 3 kutije su po 50-ak € u cijeni i vjerojatno je naskuplja najbolja ali ponavljam,neću da se pravim pametan. Pametan pita.
Sve tri su Behringer ali ne mora biti tako. Našao sam tamo između ostaloga i Peavey kojeg se sjećam u gitarskim pojačalima davno, Ibiza Sound koji mi ne izgleda uvjerljivo ili American Audio s kojim se,iskreno,nisam susretao...
Ja kad neznam,ja pitam pa eto,spašavajte. Hvala!
smuchac je offline   Reply With Quote