Videti jedan post
Star 21.03.2014, 11:58   #30
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Redosled i način povezivanja uređaja kada audio interfejs čini Presonus 1818 VSL, Yamaha 03D sa ADAT kartom? Primarna funkcija takvog interfejsa, u mom slučaju, je mulitrack recording.
Da probam:
ADAT karta digitalno na Presonus 1818 (in/out), Presonus preko USB-a na komp. Snimanje radi Studio One. Istovremeno mogu da biram da li hoću softverski miks (soft mixer, koji ide uz 1818 VSL) ili na 03D.

Ako radim soft miks, sa 03D koristim samo ADAT, preko digitalnog kabla, zbog toga što mi je potrebno još 8 kanala. Mikrofonske ulaze (XLR) sa 03D ne koristim u tom slučaju. Mikrofone i instrumente (kanale, trake), koje koristim i snimam, ubadam u 1818 VSL i ADAT na 03D.

Ako hoću hardverski miks, sa 03D preko mikrofonskih XLR (in) kablova vezujem 8 yamahinih kanala na 8 Presonusovih. Dalje normalno koristim mic/instr. inpute na presonusu. ADAT karta je nepromenjeno povezana sa Presonusom i koristim i njenih 8 inputa za mikrofone ili instrumente.

U slučaju da imam 2 presonusa, onda mi (zbog broja kanala) 03D nije ni potrebna. Samo jači kompjuter, software koji dobijam uz Presonus 1818 VSL i Studio One.

Jesam li proš´o?

P.S.
Nisam baš načisto šta od softvera ide u paketu sa 1818 VSL... Možda i nisam proš´o.
djlabomi je offline   Reply With Quote