Tema: Korg Pa600
Videti jedan post
Star 09.12.2012, 12:35   #374
elvis_koeln
Početnik forumacije!
 
elvis_koeln's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.09.2008
Mjesto: Koeln / Njemacka
Postovi: 20
Downloads: 167
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg PA600 i LE Black-edition
Interesi: muzika, comp. itd
elvis_koeln befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozzz kolege,

iskreno veliko Hvala na cestitkama...

nadam se da nisam pogresio u izboru mada ce vrijeme pokazati...


Kao sto sam ranije naveo...Pa500 mi je bio aranzer za aktiviranje hobby-a, ucenje svirke i ujedno uopste upoznavanje aranzerskih mogucnosti itd...
imao sam par mjeseci prije njega Korg Le ali aranzer je aranzer...nije to bilo dovoljno itd.

trebalo mi je vremena da vjezbam svirku tako da studiranje klavijatura i njihovim stvarnim mogucnostima nisam toliko pridao znacaja!


Sada sam vec malo vec dalje pa cu...nadam se, uzeti malo vise vremena i za neko dublje upoznavanje, pa napravit i koji demo sa Pa600....iako amaterski ali eto...toliko koliko mogu da ponudim!


Kolega yamahapassion je zainteresovan za istog tog Pa600 a i druge kolege... pa cu malo koliko imam vremena da opisem sto smatram...


koliko mogu da kazem da sam probao.. ali samo u trgovini onako izkljucenog i preko glave...klavijaturu tj. tipke od Pa800-Pa600-Pa500 i po mome:


3. pa500 (prelagani,suvi,premekan osjecaj,visoki,lijepe se za prste)
2. pa800 (tezi i potvrdji od pa500 kao i pa600)

1. pa600 (nesto minimalno laksi i meksi od pa800...iste visine ali dosta pitomiji nego od pa500 pa cak i od pa800)


Kvalitet izgleda:
sto se tice kucista i materijala...tu je vec blize pa500 jer se osjeti hladna tvrda, lagana, plastika...i nema one izlaze sastrane koji samo prasinu pokupe iako posluze za bolju cirkulaciju ili za sta!?!

Svidja mi se jer je Crn pa se slaze sa mnogom opremom i cjelokupno je prikladniji!

Jedan veliki plus je display...iz tog razloga jer reaguje super super brzo i na sasvim lagani dodir a ne da me strah da cu prstom da probijem rupu dok primi (mada sam i na pa3x imao slican slucaj da treba dobro pritisnut)
sve u svemu osjecaj displaya je kao na smartphone ili i-Pad
Super


to je zasad toliko iz moje tacke gledista jer jos dosta trebam da upoznam pa cu lakse moci porediti to sto primjetim!


zasad toliko...
pozzzz
__________________
S`malo vise volje uvjek moze bolje!!!
elvis_koeln je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, elvis_koeln, za koristan post:
Minicevac (09.12.2012), nikadvisekorg (09.12.2012), yamahapassion (09.12.2012)