Videti jedan post
Star 23.08.2019, 01:31   #24
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ceo sam forum na ovu temu iscitao, puce mi glava i to je to...sad znam da nista ne znam. Kolko sam pohvatao u scale modusu najbolje rade vocalisti ali onda moras sam da odredjujes intonaciju pa aj to i nije problem ali moras da vozis skoro za svaku pesmu posebnu skalu ili posebni preset...komplikovano. Kad pustis na midi pa da prati preko akorda iz npr midi fajla onda moraju svi midiji da imaju na istom kanalu gitaru ili patos ili nesto odakle moze da se navata intonacija ali svaki midi je razlicit, i jedino je bubanj uvek na desetom kanalu. Digitech (ne svi) ima ono stisnes D i on pici iz D a TC Helicon ni to nema nego moras da vrtis i stiskas dok dodjes do odredjene intonacije ali je bolji kvalitet zvuka...i tako dalje, a ako sam dobro razumeo ni jedan ne moze ono sto sam ja hteo ili sam ja mnogo hteo a to je da sviram opusteno bez da razmisljam koje pre dugme da stisnem na vocalistu kad pevam nego da sve jedno samo ide drugi glas zamnom u refrenima ( ili kad ukljucim dvoglas ili troglas ili kako god) i ako moze terca po nekad i nista vise mi ne treba. Samo da mogu da stisnem dugme i da peva dupli glas a da ne razmisljam odakle i kroz koje sve harmonije mora da ide i da jurim presete. Ili npr kao TC Helicon samo da nogom mogu da menjam kad hocu ili necu pratnju a da ne misli koja je intonacija i skala nego da po mom glasu ide..da li je to ikako moguce?
psr je offline   Reply With Quote