Videti jedan post
Star 10.11.2020, 18:11   #7
mll
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2020
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mll ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok, nekako je to lock proradilo.
Izaberem stil stisnem lock, i tako mogu mijenjat.

Sad me drndaju druge stvari.

Kad sam tek dobio klavijaturu, bila je na v1.03, uključim tamo rumba Srb 0660, uključim lapsus ton i deri ga, lijeva ruka mijenja bass, desna svira.
Sad kako sam ažurirano na v2.01, i isto postavim rumba 0660, ovamo lapsus, i idemo desna ruka, bass ostaje isti, choir se neki kao pad ubacuje sa off notom u odnosu na bass jer bass uopće ne mijenja lijeva ruka, idemo desnom začiniti, sviraj, Lepa Brena, čik pogodi, i čik em se prigušuju tipke na bržim dijelovima sviranja, nekad ostanu prigušene do kraja, i moram ponovo učitati boju, ali većinom jedna tipka se čuje +579db, druga - 789db, i em što imam osjećaj da kasni svirka za ritmom.

Nije u pitanju set, jer taj lapsus boja je napravljena od string iz fabrički boja, ako i ja isto napravim opet sve isto radi, odnosno ne radi.

E sad kad spojiš rumba Srb 0660 koja dodaje aaaaaahhhhhh,a ne mijenja bass, s notama gdje se jedna čuje do daske, druga daleko ispod daske, s tim da kasne, neke se i na trilerima i ne čuju da sam ih stisnuo, dobije se hit, da takav ni dijete od dvije godine da skače po klavijaturi ne bi napravilo.

Uputstva rolanda su this is great synth, great this, great that, niđe napisano kako, šta, što, zašto, zbog čega, đe izbacit ovo prigušivanje, đe postavit da se bass mijenja na lijevoj strani klavijature, bitno je da ste napisali great popišanke.

Ovi iz Rolanda ako rade aranžere za već iskusne korisnike uredu, ako ciljaju da će im neko ko je nov u ovome opet kupit proizvod, mnogo su se zajebali.

Možda je ovo kod mene do aranžera, možda neko misli da sam glup, znam da nisam, ne zvuči mi klavijatura dobro, nešto ne valja s njom, i to pogotovo sad poslije ažuriranja, i znam da nigdje uputstva nema kako i šta, šprdačina i na roland Srbija i na engleskom uputstvo, oba sam čitao.

Imaju kako semplove ubacit, kako snimit ups, i kako se pali i gasi.
Jebo vas i vaša klavijatura i uputstvo.
Dodato:
I ova stranica, pišeš post par minuta, klikneš submit i traži ponovo login, i iznova moraš pisat post, i vi ste pametni kao i ovi iz rolanda, što držite ovu stranicu.
Dodato:
Probao sam par puta Korg PA 800, de, bolan, stisneš dvije tipke i sviraj, nikad ni njega u životu prije nisam vidio, a sve fino prikazano i nazivi tipka daju smisao i odgovor na svako pitanje koje ti se mita po glavi. ne znam ko me navrati da kupim ovo govno, sa ovoliko tipki na kojoj niti jedna nema jasnu namjenu.

Promijenjeno od mll (10.11.2020 u 18:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mll je offline   Reply With Quote