Videti jedan post
Star 04.12.2006, 15:39   #24
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Alix prijatelju, slažem se sa tobom. Jedno je gažista, a jedno je studijski nerd.
Ali, gdje bi svrsto nas koji volimo live svirku i gažerske instrumente, a opet u slobodno vrijeme (kad ga uhvatimo) trošimo sate i sate na nekom još "neotkrivenom" synthu u našem podneblju ... I onda drljamo i vrtimo one oscilatore, dodajemo efekte, a sve u cilju ne bi li proizveli neki novi zvuk za stage na koji bi drugi muzičari rekli WOV
Meni je muzika hoby, i stvarno volim i obožavam sviranje. Klavijature su mi bolest. Kad dobijem u ruke neki nepoznati synth na par dana, ma nema tog rođendana nit fešte da bi ja propustio šansu da mu izvadim dušu. :wink:
Znaš što mislim.
Svoj instrument koji svakodnevno koristim obavezno sredim po svom čejfu čim ga kupim, i to ako ne uredim u roku godine dana tada sam nesretan. Naravno, svakodnevno minimum sat do dva sta vježbe i malo svirke za svoju dušu. No naiđe li mi u ruke neki matuzalem ili neki studijski stroj, ma nema te p***e, nema tog pića nit tog društva da ću ja propustit šansu da se poigram s novom igračkom.
U tom je divota sviranja i muzičkog stvaralaštva. Ja se ne želim ovdje s vama sad prepucavati i nadmudrivati koji je synth ili aranžer bolji. Meni su svi dobri na kojima ja osobno mogu pokazat što znam i što mogu. Ali modele koje je Nedim spomenuo, prema njima se odnosim s velikim strahopoštovanjem. I osobno bih volio za svoj gušt imat jednog Kurtzweilla, jedan Minimoog, jedanu Andromedu, pa Yamahinu VL-7 ... Al samo da vidim što bih ja s njom mogo. Možda bih se i razočarao (kao i s Rolandom XP-50). No ono što te vuće, je čuješ određeni synth u tuđim rukama, dlaka ti se na rukama naježi, a oko srca neka toplina. Prvo što pomisliš "Hebote, i ja bi to " A onda kad to dobiješ u ruke, pa se time pozahebavaš jedno mjesec dana onda idu prvi dojmovi. I tada, il se zaljepiš za taj model do kraja života, il ga prvenstveno zbog neznanja razočaran odhebeš i proglasiš totalnim smečem. Sječam se 1997 kad sam kupio KORG N364. Ljudi moji taj synth je bio za svu muziku, samo ne za live stage. Ma proklinjo sam dan kad sam ga kupio. Ali kad sam ga prokljuvio i isprogramiro, bogami srce mi se steglo neki dan kad sam ga prodavo. I prvom prilikom kad dođem opet malo do para opet ću ga uzet. Neću ni pomišljat nit na Extrema, nit na Fantoma, a kamo li na Motifa. Iako su mi zadnje navedeni želja, no gušti su gušti.
Tako vjerujem da i Nedim razmišlja. Ti kažeš što će meni svi ti skupi synthevi. Prijatelju moj, treba pare zaradit i to češ zarađivat s PaXXX, Rolandom G,E išto ti ja znam ili s Tyrosom ili PeeSeRkom 9000, ali baš ovi synthovi što kući skupljaju prašinu i koje nitko ne čuje nit ne vidi osim tebe, oni su največi gušt i največe bogatstvo jednog muzičara.
Alix prijatelju, reci iskreno nebi li htio takav jedan legendarni synth samo za zahebanciju ?
kreso je offline   Reply With Quote