Tema: Akai s2000
Videti jedan post
Star 17.09.2010, 00:19   #2
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

vidim da ti niko nece dati odgovor pa cu ja barem da pokusam, nadam se da si onu nasu malu diskusiju zaboravio - ja jesam

prvo da ti kazem da nisam koristio S2000 al imam S3000 kojeg dugo ne koristim vise jel nemam neke dobre samplove za njega a i mrzi me da ga povezem sa svim dodatnim hardverom bez kojeg je skoro "mrtav", a to su: externi SCSI-CD i SCSI-ZIP.

to je i odgovor na tvoje prvo pitanje: 150,- je mnogo ako ne dobijes jos barem ZIP il CD drajve uz njega. mislim (nisam siguran) da postoje cak i neki S2000 gde su ljudi koji ga imaju, izbacili FLOPPY i ubacili HD il ga dodali uz FD ... ako nadjes takav jedan sa HD onda nije losha cena.

princip rada: pa citaju samplove a i sampliraju sami. znaci prikljucis mikrofon il ides direktno sa kabal u njega i samplujes (snimas) zvukove koje te interesuju. sto vise samplova napravis od nekog zvuka (harmonika, gitara itd. ) to boljeg zvuka dobijes kad je sample gotov.

kakve su mu boje: ovo pitanje ti nije dobro, sampleri nemaju svoje boje (vecina njih nema tu funkciju) nego samplujes boje od drugih stvari, pa kako da mu budu boje?? tako kako ih samplujes il ucitas vec gotov sample.

posluziti za narodnu muziku: eto i ovo pitanje ti nije dobro ako logicno razmislis. samplerima je svejedno sta ti sviras, il narodnu il svabsku il francusku. znaci to sta samplujes - sa time sviras (i obrnuto)

kapacitet mu je kad je fabricki samo 2 mb a to znas i ti sam da nije bash mnogo. mislim da se moze ubaciti do 32 mb a to mu je vec kraj.

javit ce se sigurno josh neko koji ce ti dati ostale detalje ...

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio grandia za ovaj koristan post:
zarko73 (05.09.2011)